Dovolená Slovensko

Uživatelský avatar
KaBl58
Příspěvky: 424
Registrován: ned 13. kvě 2018 19:41:33
Kraj: Plzeňský
Obec: Česká Kubice
Motorka: XJ600 S Diversion
Rok výroby: 1997

Dovolená Slovensko

Příspěvek od KaBl58 »

Zdar všem . Mám od 1.7 dovolenou 14 dní. Dlouho mě láká Slovensko. Jel bych na 4-7 dní. Nechce se někdo přidat ? Přesnou trasu zatím nemám, ale chtěl bych ledovou jeskyni, Duklu, možná nějaké koupele a hlavně bryndzové halušky. Tipů mám víc, ale hodlám řešit až tam.


Tak už jsem doma. Ujeto 2 386 km. Moc se mi líbilo. I parťáci byli fajn. Nenavštívil jsem vše co jsem plánoval, byla úprava trasy kvůli parťákům. Byl jsem blbě nachystán. Pevnost Hanička jsem došel nahoru 12 minut po uzavření, no a v pondělí Dobšinská ledová jeskyně též zavřená. Bylo pondělí, hrady, zámky a pod. atrakce jsou zavřené. Přesto hodlám zopakovat Slovensko příští rok.
Zde odkaz na foto.

https://kabl58.rajce.idnes.cz/Motodovol ... ensko_2018
Naposledy upravil(a) KaBl58 dne ned 08. črc 2018 11:36:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od kozoroh1 »

Slovensko mám projeté křížem krážem. A co bych ti doporučil, co si v Čechách neužiješ, protože samozřejmě češi chtějí na všem, vytřískat. Fuj. Je na Slovensku zdarma přečerpávací elektrárna Čierny Váh. Ten výjezd nahoru a ta vyhlídka. No super. Jo a pokud lpíš na haluškách. Tak nejlepší co jsem tam po hospodách kdy jedl, tak dělají v kolibě Dehtáre přímo u dálnice u Liprovské Mary těsně před Liptovským Mikulášem. Jo a na Duklu si vyhraď celý den, jinak si to neužiješ a jen to profrčíš, což je škoda, když už tam člověk je.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od OTIS »

Mně nejvíc chutnají halušky v Dudincách ;) Škoda, žes tu nebyl o něco dřív... Už sme podobný výlet podnikli, kdyžtak mapka tras pro inspiraci xj1/viewtopic.php?f=6&t=3001
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od eMnatřetí »

Hoi. Do Dudincu bych s tebou jel, pokud ti to nevadí. Pojezdil s tebou dva dni a zas odjel. Dukla mě nelaka, valka je vůl
Pod stan mě nikdo, nikdo nikdy nedostane
Edit : To si radši koupím Jawu. Ale jezdit, jezdit na ní nebudu.
Naposledy upravil(a) eMnatřetí dne čtv 05. črc 2018 10:42:26, celkem upraveno 4 x.
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od Mexican »

chlapi, ako tu niekto hovori o haluskach z motorestu z Dechtarov ako najlepsich, tak mam pochyby ci sem nieco pisat :-) .. par tipov mam, ale nedovolil by som si zaradit Dechtare ani do prvej 50tky halusiek,ktore som na Slovensku ochutnal

pre Kabiho, prejdi si slovensku Route 66 (asi utrpis kulturny sok) a nevynechaj juznu stranu presmyku Sturec (nad Banskou Bystricou) - garantujem ti, ze ti nebudes lutovat, ze si nesiel pojazdit do Alp :-).. ten priesmyk najma od Banskej bystrice je proste uzasny, jedna zakruta strieda druhu. napriklad tatry nic moc, paradoxne z polskej strany je to atraktivnejsie. Pekne si tu dofcu uzi :-)
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od Koudy01 »

Jedna zakruta strida druhou a jeden kamion za druhym. A kdyz ne kamion, tak autobus a do toho nahodne situovany na posledni chvili viditelny diry v asfaltu. Ale usek je to krasnej, to jo :-)
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od eMnatřetí »

Mexican píše: pon 18. čer 2018 13:11:32 chlapi, ako tu niekto hovori o haluskach z motorestu z Dechtarov ako najlepsich, tak mam pochyby ci sem nieco pisat :-) .. par tipov mam, ale nedovolil by som si zaradit Dechtare ani do prvej 50tky halusiek,ktore som na Slovensku ochutnal
Sto lidí, sto chutí, pamatuj na to, až budeš zase neco doporučovat
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od Mexican »

Koudy01 píše: pon 18. čer 2018 13:25:28 Jedna zakruta strida druhou a jeden kamion za druhym. A kdyz ne kamion, tak autobus a do toho nahodne situovany na posledni chvili viditelny diry v asfaltu. Ale usek je to krasnej, to jo :-)
neviem, jazdil som tam dva tyzdne dozadu - od BB hore (tak som to pisal) od 18:00 do 20:00 (asi 5x hore a dole s prestavkami) a kamion som stretol 1 kus. Diery tam fakt nie su. To sme asi jazdili dve rozdielne cesty


EDIT: pochopitelne otazkaje co je kvalita. Teraz cez vikend sme boli na Cervenohorskom sedle a vseobecne lanskroun/Sumperk a tam su uplne nove dokonale cesty. Jasnacka, ze Sturec uz ma za sebou dost ale ods BB po vrchol je cesta kvalitna a oproti cervenohorskemu sedlu je to pomalsie, ale daleko technickejsie. Pojazdit sa tam da nadherne. Od 20:00 uz ale pred vrcholom trochu svietilo zapadajuce slnko od oci
Naposledy upravil(a) Mexican dne pon 18. čer 2018 15:38:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od Mexican »

eMnatřetí píše: pon 18. čer 2018 14:24:44
Mexican píše: pon 18. čer 2018 13:11:32 chlapi, ako tu niekto hovori o haluskach z motorestu z Dechtarov ako najlepsich, tak mam pochyby ci sem nieco pisat :-) .. par tipov mam, ale nedovolil by som si zaradit Dechtare ani do prvej 50tky halusiek,ktore som na Slovensku ochutnal
Sto lidí, sto chutí, pamatuj na to, až budeš zase neco doporučovat
ja nic nedoporucujem.. ja tvrdim, ze halusky tam nerobia nijak extra. Teda ovsem, ja za extra kvalitu povazujem rucne hadzane a nie strojovo vyrabane halusky a kvalitnu bryndzu. Ale pre turistov vracajucich sa z Tatier niekam do CR a Bratislavy asi dobre, domacich tam moc nechodi
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od Koudy01 »

neviem, jazdil som tam dva tyzdne dozadu - od BB hore (tak som to pisal) od 18:00 do 20:00 (asi 5x hore a dole s prestavkami) a kamion som stretol 1 kus. Diery tam fakt nie su. To sme asi jazdili dve rozdielne cesty
My tam jeli nekdy odpoledne, tak kolem druhe mozna treti hodiny. A porad sme se za necim tahli. Navecer to muze byt dobry. Asfalt dobre, ale z niceho nic v zatacce dira a to nekolikrat na tom useku. Mozna to uz zaplacali. Bylo to koncem dubna.
Odpovědět