Koudyho výletování

Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 1373
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 2001

Koudyho výletování

Příspěvek od Koudy01 »

Německo a muzem Cité de l'Automobile 2020

7 dní. Dle tacho MG 2898km, GPS napočítala 2991km a tacho XJ ukázalo dokonce 3115km. Soustředili jsem se na jih Německa (hlavně pohoří Schwarzwald), návštěvu největšího muzea aut na světě Cité de l'Automobile ve francouzském Mulhouse a hřebenovou cestu Route des Cretes vedoucí z Cernay do Sainte Marie aux Mines. Mile nás překvapila příroda a architektura jihu Německa. Mají to tam moc pěkné. Osobně jsem si od tohoto kraje nic nesliboval. Ale je to tam opravdu parádní. Stejně tak trasa byla skvělá. Supr povrch i zatáčky. Není to tam tak hornaté jak v rakouských Alpách nebo italských Dolomitech. Takže člověk se tolik při prudkých sjezdech nezapírá do řidítek a ani zatáčky nejsou tolik utažené. Jsou rychlejší a přehlednější (a strašně žerou gumy). Schwarzwald od nás není zrovna blízko. Proto jsme trasu plánovali tak, aby jsme si užili i cestu tam a zpět. Požitek z jízdy nám však trochu kazila častá skličující rychlostní omezení. Téměř všechny profláknuté nebo hezké úseky jsou rychlostně omezeny (50, 60, 70, výjimečně 80). Některé kompletně. Některé jen pro motorky. Včetně celé Route des Cretes a téměř celé smyčky po Schwarzwaldu. Také ve spoustě měst a vesnic je rychlost omezená na 30 km/h (hlavně ve Schwarzwaldu). Rychlost občas hlídají radary. A to i sedmdesátky mimo obec. Není to zatím tak hrozné jako v Itálii, ale je jich dost. Během pár týdnu se dozvíme, jestli jsme vždy rychlost uhlídali nebo ne.

Nicméně i navzdory tomuto omezení hodnotím projížďku velmi pozitivně. Schválně píšu projížďku a ne výlet. Protože výletování nebylo moc cílem. Šlo hlavně o ježdění. O čemž svědčí i průměrný denní nájezd.

Většinu fotogalerie tvoří fotky z muzea. Muzeum je opravdu velkolepé a plné zajímavých kousků. Dalo by se tam chodit a obdivovat celý den. My tam strávili asi 3 hodiny.

Odkaz na pár fotek: https://www.rajce.net/a16914697
Video: Možná bude později

Gran Canaria 2020

Na moto jsme strávili 4 dny a ujeli něco málo přes 1000 km. Co k tomu dodat. Gran Canaria je motorkářský ráj. Ostrov má jen kolem 50 km v průměru. Ale spoustu moc moc klikatých silnic. Milión zatáček. Ani kilometr rovně. Prudký kopce. Spoustu velkých převýšení na malým prostoru. Skvělej asfalt. Neustále se vyskytující parádní vyhlídky a scénerie. Hned od moře jsou hory stoupající někam ke 2000 m.n.m. Do 1950m lze vyjet po asfaltu. Teď v lednu bylo dole od 18 do 25°C. Teplota vody přijatelná ke koupání. Ale jen v některých částech ostrova. Byly místa, kde byla slušně studená. Pokud se v horách zatáhlo a člověk vjel do mraků, byla slušná kosa. Moment, kdy jsme opravdu zmrzali, nastal naštěstí jen jednou. Brutální mlhou (mrakama) jsme projížděli dvakrát. Jinak bylo počasí skvělý.
Motorku jsme měli z půjčovny canaryride.com, kterou provozuje Čech. Skvělý jednaní, motorky skvěle připravený. Tuto půjčovnu doporučuju.

Odkaz na pár fotek: https://otouchek.rajce.idnes.cz/Gran_Canaria_2020/
Video: https://youtu.be/BcJTvsxXCRU

Černá hora 2019

9 dní, 2770km. Dvakrát po sobě jsme byli v Chorvatsku. Pro letošní motodovču jsme se tedy rozhodli trošku změnit lokalitu. Černá hora je jako země super. Většina lidí je taky super. Takže dovolená se vydařila.
Ale pobřeží se už bohužel plně adaptovalo na turismus. Všichni vás chtějí obrat o peníze nebo jsou dost vyčuraní. Platí se za vše a ne zrovna málo. Vyplatí se vždy obejít a poptat více společností nebo lidí. Např. první cena za výlet lodí byla 40€. Konečná cena po nějakým běhání a hádkách mezi kapitánama různých lodí pak 10€. I když za vše platíte, na dost místech to není vůbec vidět. Neinvestují do údržby. Jen berou eura do kasičky. Třeba kempy jsou děs a bída. Rozpadený záchody, venkovní sprchy bez zábran a teplé vody, bordel, neposekaná tráva atd. I když jsem táhli vše na spaní ve stanu, nespali jsem v něm ani jednou. Pokus proběhl (viz foto), ale zázemí bylo opravdu příšerný. Takže jsme stan složili a přesunuli se do apartmánu.
Co nás v této krásné zemi nepříjemně zaskočilo, bylo to, jak si jí místní vůbec neváží (opět na pobřeží). Všude odpadky. Totálně nezvládají kočírovat plasty. Např. v obchodě vám prodavačka nabalí malé nákup do 7 igelitových tašek. Tyto tašky, PETky, plechovky,.. se pak válí všude možně. Nebo vás kapitán lodi zaveze do úžasné Modré jeskyně. Zatímco se koupete v jeskyni, on si zapálí cígo. Jenže nemá popelník. Vajgly hází v jeskyni do vody. Když se potom zaměříte na to, v čem plavete, zjistíte, že co metr to vajgl.
Mimo pobřeží je to ale pořád levná úžasná země s velice ochotnými obyvateli a "ledovým" asfaltem, jehož klouzací vlastnosti jsme opět ověřili. Do teď nechápu, jak se mě to povedlo ukočírovat...

Odkaz na fotky: https://otouchek.rajce.idnes.cz/Cerna_hora_2019/
Video: https://youtu.be/__XszJii4z0

Alpy a Dolomity 2019

7 dní, 2500km. Po roce jsme zavítali opět do nevyčerpatelného motorkářského ráje. Projeli jsme kus Rakouska, Itálie a Švýcarska. Kromě fabriky a muzea Moto Guzzi bylo hlavním cílem ježdění. A to od rána do večera. Trasa byla tedy navrhnuta tak, abychom si užili co nejvíce zatáček. Což se podařilo. Předposlední den ráno se Robert odtrhl a jel po dálnici domů. Už se totiž zatáček a nějakých těch problému nabažil dostatečně. Mimo jiné jsem řešili přezutí zadní gumy v Itálii, nákup a výměnu baterky, prasklé uchycení plexi na helmě, zapomenutý telefon nebo třeba natankování nafty. Na benzínce totiž měli lehce zavádějící značení pistolí a byli na to očividně připraveni. Pumpař měl nachystanou hadičku a prázdný kanystry hned u pultu...
Počasí bylo na horské poměry perfektní. Teploty až na výjimky motorkářské. Kromě téměř pravidelných lokálních odpoledních krátkých bouřek bylo slunečno. Až poslední den při přesunu domů se počasí lehce pokazilo a celý den bylo zataženo s přeháňkama.

Odkaz na fotky: https://otouchek.rajce.idnes.cz/Alpy_a_Dolomity_2019
Video: https://youtu.be/Va1PInb0YSE

Chorvatsko 2018
Poslední týden v červnu, 2700km. Cestou tam nám před nosem zavřeli most přes Dunaj u Hainburgu. Kvůli tomu jsme se dost zdrželi objížďkou přes Vídeň a ten den po asi 750km dojeli jen do Banja Luky. V Chorvatsku jsme stanovali v kempu Boban u Živogošće. Supr kemp. Chytili jsme ideální motorkový počasí. Pod mrakem a kolem 20°C. Na koupání to teda moc nebylo, tak jsme spíš jezdili. Zajeli jsme do Dubrovníku, Primoštenu, na horu Sveti Jure a projezdili nějaký vedlejší silničky a i na šotoliny došlo. Na motorku naprosto parádní zatáčkovitý cesty v horách kousek od moře. Cestu zpět jsme zmákli za jeden den. Asi 920km. Tuto část Chorvatska na motorku vřele doporučuju. Ve spojení s cestou tam a zpět přes Bosnu je to parádní svezení.

Video: https://youtu.be/okWELWCCkrc

Alpy a Dolomity 2018

7 dní, 2600km. Prvni den (presunovy) nam cele proprsel. Potom bylo ale pocasi celou dobu naprosto vyborny.
Navstivili sme spoustu znamych i mene znamych useku. Prislo i na sotolinu a lanovku. Trasa to byla jezdecky dost vycerpavajici, ale uzasna.
Zdenda si domu dovezl dva hrebiky v zadni pneu a sram na kufru a rameni bundy od srnky, ktera ho za jizdy preskocila, kdyz se tahl za nejakym autem.

Odkaz na fotky: https://otouchek.rajce.idnes.cz/Alpy_a_Dolomity_2018/
Video: https://youtu.be/thbhFSMmOMU

Skandinávie 2017

21 dní, 8000km. Vsechno mimo dalnice.
Pocasi fajn. Proprselo nam jen 5 dni - 1 v Dansku, 3 v Norsku, 1 v Polsku

Video: https://youtu.be/hpsWARUxA4s

Odkaz na fotky: http://otouchek.rajce.idnes.cz/Skandinavie_2017/
Jmeno: norsko
Heslo: xj600


Víkend v Alpách 2017

O vikendu 26. - 28.5. sme byly trosku pojezdit okoli Mariazell. Ujeli sme 950km, brachovi dosel benzin, vysli sme si nejake kopec, platili pokutu,..vsechno to je zachyceny v tomto videu, akorat youtube to mistama trochu rozkostickoval..:

Video: https://youtu.be/6LnacF9mdnE


Balkán 2016

Byl sem (byli sme - kamoš to v půlce vzdal a jel dom) se taky trochu projet a poznat kus světa. Byl sem pryč 18 dní, najel 6476km (z toho asi 200 mimo silnice) a několik desítek km nachodil. Motorka fungovala bezvadně, akorát mimo silnice bylo potřeba cca každých 15km zastavit kvůli chlazení. Tady dávám odkaz na video/film. Původně to nebylo točený se záměrem udělat film, ale točili sme si to pro sebe, čemuž odpovídá použitá technika a další.

Video: https://youtu.be/bkCEfUNUBns

Odkaz na fotky: http://otouchek.rajce.idnes.cz/Balkan_2016/


Chorvatsko 2016

6 dní, 2100km, Premantura, Plitvická jezera, Balaton

Odkaz na fotky: http://otouchek.rajce.idnes.cz/Chorvatsko_2016/


Alpy 2015

5 dní, 2200km, Orlí hnízdo, Grossglockner, Dolomity

Odkaz na fotky: http://otouchek.rajce.idnes.cz/Alpy_2015/
Naposledy upravil(a) Koudy01 dne sob 22. srp 2020 22:37:39, celkem upraveno 31 x.

Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 1373
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 2001

Re: Koudyho výletování

Příspěvek od Koudy01 »

Pridani videa ke Skandinavii a kopie puvodniho obsahu ze stareho fora.

nevo7
Příspěvky: 181
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Koudyho výletování

Příspěvek od nevo7 »

No daj zhruba náklady na to Škandináviu. Pekné momenty, ale všade sa hovorí, že to je moc drahé. Som zvedavý. Možno raz.

A spávali ste len v kempoch? Zdá sa mi, že aj na divoko /čo si si sťažoval na špinavú motorku :D /.
A asi sa to nedá prejsť rozumne bez trajektov, ktoré možno ušetria čas, ale sú asi drahšie ako to obísť po ceste.

Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 1373
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 2001

Re: Koudyho výletování

Příspěvek od Koudy01 »

Kdyz nepocitam naklady na pripravu (novy gumy a dokoupeni nejakyho vybaveni), vyslo nas to komplet na 43tis. kc. Coz neni za dva lidi a tri tydny tak hrozny. Byl docela dobre kurz.

benzin 15100,-
jidlo 7100,-
kempy 8300,-
trajekty 9500,-
ostatni 3000,- (vstupny, parkovani, tunely, pojisteni,...)

spotreba 4,75l/100km

Co se tyka trajektu, tak sem si to pred cestou pocital. Vyjde to levneji objet na motorce, ale o malo(10 euro mozna) a to jen v pripade, ze to stihnes za jeden den (+700km). Nesmis pocitat jen benzin, ale i stravu na dalsi den, spani, poplatek za most a taky ztratis jeden celej den (minimalne - spis jeden a pul). Takze sem dospel k zaveru, ze trajekt je vyhodnejsi. Co se tyka mistnich trajektu v Norsku, tak tem se moc vyhnout neda a ani nejsou nijak nakladny. Jezdi temer furt a ceny se pohybuji od 150 - 350 kč za moto a dva lidi.

Spali sme asi 6 noci mimo kempy. Ale jen v Norsku. Tam je to k tomu uzpusobeny a nikdo se na tebe nediva skarede. A i tam sme to stridali - noc v kempu, noc mimo, noc v kempu,...Jel sem s zenskou a bral na to ohled. Jinak bych spal mimo kempy asi casteji. Ale jak zaznelo i ve videu, kempy v Norsku i ve Svedsku stoji velice rozumny penize.

Joo, kdyz byl kurz 3,50kc za jeden NOK, bylo to horsi. Ted je to docela v poho.

nevo7
Příspěvky: 181
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Koudyho výletování

Příspěvek od nevo7 »

Tak to sa ešte dá, v podstate to nie je drahé, ale drahšie ako sme zvyknutí.

Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 509
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Koudyho výletování

Příspěvek od Mexican »

na okolie Mariazellu sa chystame so zenou tento rok.. to video musim mrknut - ak sa nudisa mas cas,mas nejaky itinerar? nechcem vymyslat vymyslene a radsej skopirujem skuseneho cestovatela ;-)

Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 1373
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 2001

Re: Koudyho výletování

Příspěvek od Koudy01 »

K Mariazell jezdime ciste za jezdenim. Takze nejaky zajimavosti nebo pamatky nemam. Cely dny jen jezdime. Ale mam po okoli Mariazell naklikanych nekolik tras v .gpx. Vzdy zakempime v tom kempu ve Wildalpen a pak jezdime okruhy. Tak pokud bys chtel, muzu ti poslat ty trasy, bud v gpx nebo na guglich mapach. Ale neni to nic slozityho nebo jedinecnyho. Proste se kouknu na mapu a spojim nejvic klikaty useky :D Byl sem tam uz 4x nebo 5x. Letos zmenim lokalitu asi :-D

Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 509
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Koudyho výletování

Příspěvek od Mexican »

cauko Koudy, nechcem ti plevelit vlakno ;-) len naviazem, ze Mariazell a okolie sme pojazdili poriadne. Pre pohodlnejsich (osvedcilo sa pac 1 cely den chcalo uplne biblicky) mozem doporucit ubytko v Lackenhofu. CO je huste je fakt, ze sa topre ludi co nielen jazdia ale aj poznavaju dost oplati - su partnerom Wilde Wunder karty.. takze sme 4 dni jazdili zadarmo lanovkami, kupali sa v termaloch, navstivili par jaskyn.. vsetko za 0 euro. Ubytko vyslo na 32 Euro/os/noc vratane ranajok. Takze ak priatelka spohodlnie, daj vediet a poslem ti ten kontakt :-)

EDIT: dopis sem tu Bosnu a okolie z tohto roku :-)

Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 1373
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 2001

Re: Koudyho výletování

Příspěvek od Koudy01 »

Cauvec, dik za tip. Treba se do toho pnezionu nekdy podivame :-)

Chorvatsko (a prujezdy Bosnou) doplnim az zpracuju fotky a treba i nejaky to rychly videjko. Ted soustredim sve cestovatelske sily na Alpy (spis Italsky), kam koncem mesice vyrazime na tyden pojezdit :-)

Letos zadna delsi a zajimavejsi "expedice" nebude...

Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 1373
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 2001

Re: Koudyho výletování

Příspěvek od Koudy01 »

Doplneni fotogalerie z letosnich Alp.

Odpovědět