Motodovolená2021

Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Motodovolená2021

Příspěvek od kozoroh1 »

Ne nemyslím, že to nějak souviselo s covid pasem. Pořád mlel o drogách a hulení. Prostě čas od času musejí někoho prošacovat a teď jsme to hold byli my. Nebo prostě hledali něco k zahulení pro sebe. :lol:

Covid pas ti vystaví po druhé očkovací dávce na místě. (asi to říkám blbě, oni ti vystaví to potvrzení, covid pas je vlastně aplikace) Já si stáhl aplikaci Tečka a tam je s QR kódem. Ukážeš QR kód, polda si ho načte a tam vidí vše co potřebuje. Je dobré ho mít, situace se mění. Ač v tuto chvíli nikde nebyl potřeba, zítra může být vše jinak.

Volně ložené prášky jsem měl brufen. Ale vozím ho v takové malé lahvičce a na tom je napsáno anti-stres tablets. Ani nevím odkud to mám, ale stačilo mu to. :D
Naposledy upravil(a) kozoroh1 dne pon 12. črc 2021 16:52:33, celkem upraveno 1 x.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Motodovolená2021

Příspěvek od Kodl »

žádne pas, průkaz ani nic ohledně covidu nemám a doufám n ikdy nebudu mít. Potom můžu přes hranice
a.) ilegálně
b.) za použití hrubé sily.
Zatím teda neplánuju nic z toho, ale je dobrý vědět, na čem člověk je, ve "svobodné společnosti" - Za komančů se mohlo aspoň volně do Maďarska, a slovensko byla jedna země. Tj jsme ve větší prdeli než před 32-ti lety...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Motodovolená2021

Příspěvek od Mexican »

kozoroh1 píše: pát 25. čer 2021 15:58:32
Mexican píše: pát 25. čer 2021 9:01:53 a vzhladom na situaciu to skratkou cez UA zobrat nechcem.
Děláš chybu "Jaromíre" Část ukrajiny jenž máš v plánu minout stojí za to. A jinak, je to tam v pohodě. Nejspíš bezpečnější než v Rumunsku.

My vyrážíme 2.7. směr Banát. Tak kdyby se někdo potuloval okolo, dejte vědět. Někde by se tam měli toulat i Kamil s Jarinen ne?
vratim sa k tomuto, vid vlakno na motorkarich. tak nejak mi to potvrdilo o com som bol presvedceny: https://www.motorkari.cz/tema/?t=222527
Michal
Příspěvky: 409
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: Motodovolená2021

Příspěvek od Michal »

Ještě k tomu Covid pasu. Nikde ho po mně nechtěli a překračoval jsem už osmkrát hranice. Je dobré ho mít pro jistotu ještě vytištěný. Vybije se mobil, někde ho necháte atd ... Ále jak píšu, možná ho táhnu zbytečně. Také žádné problémy s celníky, zatím v pohodě.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Motodovolená2021

Příspěvek od Mexican »

tiez si myslim, ze robis dobre Michale. Mne vzdy vychadza, ze hranicara som schopny zaplavit papiermi :-) sice sa to prevezie, ale funguje to - beru to asi tak, z ked uz to mas na pejpru, tak to predsa nebude podvrh :-) Teraz som hovoril slovenskemu policajtovi, ze mu samozrejme rad dam precitat lekarsku spravu otca (asi 6 nahusto popisanych stran) aj napriek tomu, ze je to zrejme lekarske tajomstvo ale ak ma cas a chut moze si precitat ze otec skutocne potrebuje moju pritomnost na slovensku. Ani tie papiere nedostal do ruk a mavol ze je vsetko v cajku. To iste pri ceste do HR, colnicke stacilo vidiet z dvoch metrov 2 A4 s vysledkom testu a na nic ine sa nepytala. Ono vlastne si myslim, ze je to vsetko prizivovane dost mediami, pretoze to boli zas kecy ako sa budu strazit hranice pri vstupe do CR, bude sa vyzadovat A a B a X a prd. V Strelne napr v utorok podvecer ani noha na ceskej strane. Sebaudavacsku registraciu pri navrate do CR si asi odpustim, preco aj ked pracujem z domu a som de-facto v karantene
Michal
Příspěvky: 409
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: Motodovolená2021

Příspěvek od Michal »

Dneska trošku voser na chorvatské straně hranic. Prý problém. Dvacet minut dohadování a nakonec jestli jsem to dobře pochopil jsem přetáhl časový limit při překračování/ tranzit z Bosny. Kdo má těch dvanáct hodin vědět 😡 vytáhl jsem Covid pas a čuměli. Nechápu na co je tam QR kód když nemají čtečku 😳😳😳 naťukali do PC a prý oukej...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Motodovolená2021

Příspěvek od Mexican »

hlasim uspesny navrat z predlzeneho vyslapu na Koprovsky stit v Tatrach :-)
nakoniec z toho bolo 3000kmm prejazdil som vychod Slovenska, Severne rumonsko a presiel si Transfagarasan a Transaplinu. Diversion je proste k neutahaniu a mal som na ksichte usmev ked som si na dolnej casti Alpiny daval nejakych borcov na GSach z brnenskymi znackami (njn rovno a zatiahnut za plyn slo ale po par zakrutach som ich predbehol a nechal za sebou. Potom mi mavali ked som sa ladoval v style Koudyho :-) svacou pekne s panoramami. Normalne som pochopil co znamena vyraz sport touring a vdaka svojej blbosti (pac som na Alpinu vosiel v jej polovici som si jej severnu cast dal vlastne dva krat

naklady spocitane zatial nemam, ale campy aj v SR aj v RO vychadzali zhodne na 130-140kc/noc. Mal som asi tri porcie express menu, zvysok poskytol najma LIDL (aj SK aj RO) najma tuniakove salaty sa neprejedia nikdy :-) Inak len benal a asi dva vstupy. Piva som tiez moc nevypil, kafe tradicne dost ale ceny fajne

peknych 3000km, odpadla mi guma na centrale (nasiel som a opravim) a rozsypal sa mi zamok (jeden z dvoch) na bocnom kufre, stalo sa mi to na vrchole Alpiny ale 1200km som domov dosiel s kufrom zaistenym pavukom. Chcem to ale nejak opravit, asi napisem Bartusovi osobne ake pouziva take tie klipsy na hlinikove kufre a ako tonamontovat na toho veterana (tie origo kufre su snad starsie ako moja XJ)

cesty v rumunsku sa dramaticky zlepsili. Fakt som chcel Rumunsko po skusenostiach autom odpisat ale ouha - jasne hlavne tahy su plne kamionov, ale aj bocne cesty su prekvapivo bud nove alebo 2-3 roky stare. A ke sa opravuje, tak poriadne (a vznikaju epicke napr 15km kolony ako u Sibiu), co sa da na moto lahko obist. Vodici su vyrazne ustretovejsi ako som mal v pamati a jedine dve konfliktne situacie som mal v Madarsku pri tranzite nazpat

podarilo sa mi zlepsit aj denny rekord v najazde, momentalne som hranicu posunul na 820km
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Motodovolená2021

Příspěvek od kozoroh1 »

Gratulace k návratu. Co se týká silnic v Rumunsku, tak jsme nezažili jedinou kolonu. :D Páč jsme se úspěšně snažili vyhnout silnicím "1 třídy" (teda korm cílových). Takže na pohodu a byli jsme totálně nabaženi. Neskutečné silničky. Prostě paráda. A kdo říká, že Fagaraš je rozbitý, tak by se měl chytit za nos.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
KaBl58
Příspěvky: 424
Registrován: ned 13. kvě 2018 19:41:33
Kraj: Plzeňský
Obec: Česká Kubice
Motorka: XJ600 S Diversion
Rok výroby: 1997

Re: Motodovolená2021

Příspěvek od KaBl58 »

Zdravíme se Žralokem ze země nahoru a dolů a doleva a doprava.
Přílohy
ResizeImage_f8f05bb7-c761-4e8f-8bfe-27849cda1325.png
ResizeImage_e58d390e-3f2e-49aa-b1c5-ccd2a3f17545.png
ResizeImage_bbd6bbd5-c85e-4497-9286-66d088fca67c.png
ResizeImage_9abfc504-af5c-41b2-b72f-c6d5a60a9238.png
Michal
Příspěvky: 409
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: Motodovolená2021

Příspěvek od Michal »

Njn, důchodci ty se maj :D
Chlapci hezké zážitky a šťastný návrat.
😉👍
Odpovědět