Dovolená Alpy/Dolomity

Uživatelský avatar
Volk
Příspěvky: 20
Registrován: pát 10. srp 2018 12:37:06
Kraj: Praha
Obec: Líbeznice
Motorka: FJR 1300AS
Rok výroby: 2009

Re: Dovolená Alpy/Dolomity

Příspěvek od Volk »

DEN PRVNÍ 3.8. sobota
Sraz v Linci v 10:00 hod. a přesun do jednoho z vybraných kempů v Dolomitech.

Trasa 1. Saltzkammergut (Solná komora).
Kolem jezera Attersee k jezeru Traunsee ke třetímu jezeru Solné komory Hallstätersee, zastávka ve městě Hallstadt.
Přejezd z Alp do Dolomit. Do horských masivů v trojúhelníku měst Bruneck – Lienz – Cotina di Amezzo.
Saltzkammergut
trasa

Výběr kempu:
Toblach
Toblach
Sillan

DEN DRUHÝ 4.8. neděle
Trasa 2. Různé tváře Dolomitů
Kolem třech masivů Crono di Fana 2663 m.n.m, Weisse Spitze 2962m.n.m. a Gölbner 2943 m.n.m. po Defereggental-Landesstraße. Zastávka ve městě Lienz.
trasa


DEN TŘETÍ 5.8. pondělí
Trasa 3. Pouť ke třem Zubům, průsmyk Giau
Na trase, po původně vojenské silnici z dob první světové války, jsou průsmyky Prato Pizza, Passo di Limo, Passo Tre Croci, , silnice Tri Cime. Po silnici strada Delle Dolomiti kolem horských masivů Cristallop 3216 m.n.m. a Tri Cime 2998 m.n.m.Tři Zuby a nejkrásnější průsmyk Dolomit Giau.
trasa


DEN ČTVRTÝ 6.8. úterý
Trasa 4. Lienzské Dolomity
Silnice Hochstein-Berstrasse, průsmyky Paso di Monte Croce Comelico, Passo di Monte Croce Carnico, Galibersattel… Údolím řeky Gail a horskými silnicemi Plöckenpass Strasse a Zwickenberger Strasse.
trasa

DEN PÁTÝ 7.8. středa
Trasa 5. Do srdce Dolomit
Průsmyky Passo di Falzarefo, Passo di Campolongo, Passo Gardena, Passo Pordoi, Passo Fedai, Passo di Sella (Sellajoch) – proslulý průsmyk Dolomit…
trasa


DEN ŠESTÝ 8.8. čtvrtek
Trasa 6. 2x to nejvyšší
Horskou silnicí k nejvyšší hoře Grossglockneru a ke Krimmelským vodopádům nejvyšším vodopádům v Evropě, horskou silnicí Gerlos Alpenstraße .
trasa

DEN ŠESTÝ 8.8. čtvrtek
Trasa 6. - varianta druhá Průsmykem Stelvio
Italský průsmyk Passo dello Stelvio je motorkářskou Mekkou.
trasa

DEN SEDMÝ 9.8. pátek
Trasa 7. Na chvíli do ALP mezi "třítisícovky".
Ötztalerské a Stubaierské Alpy se vypínají nad 3000 m.n.m.,průjezd průsmykem Passo di Monte Giovo a horskou silnicí Timmelsjoch Hochalpenstraße. Ötztalská ledovcová silnice. Možná zastávka v Innsbrucku.
trasa

DEN OSMÝ 10.8. sobota
Trasa 8. Přes Salzburg domů...
trasa
Naposledy upravil(a) Volk dne úte 04. čer 2019 14:31:37, celkem upraveno 6 x.
Ну погоди!
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Dovolená Alpy/Dolomity

Příspěvek od OTIS »

Výborně ;) Mrknu na ty trasy. Já plánuju vyrazit z Břeclavi a kochačku bez dálnic, tak bych vyrazil už 2.8. s jedním mezipřistáním někde v oblasti Zell am See, tak bysme se potkali až v kempu…

Připomínku mám zatím k trase 6. To jsou cíle, které se dají zvládnout v rámci prodlouženého víkendu (a už sem tam byl několikrát)… Pokud budeme už vyjetí tak jižně, preferoval bych spíš něco směr západ/jihozápad…. Třeba směr Stelvio.
Uživatelský avatar
Volk
Příspěvky: 20
Registrován: pát 10. srp 2018 12:37:06
Kraj: Praha
Obec: Líbeznice
Motorka: FJR 1300AS
Rok výroby: 2009

Re: Dovolená Alpy/Dolomity

Příspěvek od Volk »

Všechny trasy se dají upravit, zkrátit i vynechat. Aby to nebyl takový maraton. Budu rád, když se k nám někdo přidá.
Plánoval jsem to tak, abychom se nemuseli stěhovat i to je na zváženou. Kemp vybereme později na ty jsem moc nekoukal, ale koukal jsem, že penziony se pohybují 35 - 40 EUR pro dva a to vychází stejně jako camp. Tak i to se dá zvážit, bylo by to pohodlnější, teplejší, a bagáž by byla menší...

Trasu 6 jsem změnil, také jsem pro Stelvio a také jsem Krimmel i Grossglockner viděl :) .
Ну погоди!
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Dovolená Alpy/Dolomity

Příspěvek od OTIS »

Nevidím problém v tom, pokud během akce změníme místo pro nocleh. Jen sem chtěl, aby to nebylo každý den. Já kempy neberu jako nějaký ekonomický kompromis, raději spím pod stanem, baví mě to tak. Pokud tobě víc vyhovuje pokoj, tak můžeme najít kemp s penzion či chatkami…

A Juropee, jaké máš představy ty?
Jurapee
Příspěvky: 425
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Dovolená Alpy/Dolomity

Příspěvek od Jurapee »

OTIS píše: úte 04. čer 2019 15:08:34 Nevidím problém v tom, pokud během akce změníme místo pro nocleh. Jen sem chtěl, aby to nebylo každý den. Já kempy neberu jako nějaký ekonomický kompromis, raději spím pod stanem, baví mě to tak. Pokud tobě víc vyhovuje pokoj, tak můžeme najít kemp s penzion či chatkami…

A Juropee, jaké máš představy ty?
Ahoj, trasy projdu. Alpy, Dolimity a ... jsou tak velké, že si ani nepamatuji co jsem ze dvou návštěv projel a klidně to projedu znovu. Některé bych opravdu projel znova :) . Spíš na místě přispěju znalostmi, doporučení.
A co se týče ubytování. Kemp, stan je OK. Čím méně stěhování, tím lépe. Při těch denních výjezdech můžeme vyhlédnout alternativu, jiný kemp. A když nás něco naštve, tak se budeme moci přesunout. A když najdeme penzion za méně než 60EUR pro tři (cca 10-15 za osobu), tak i na tom se můžeme dohodnout (obávám se, že v sezoně nebude v tu dobu jen tak něco dostupný, ted v květnu na konci zimy :D jsme po všechny tři dny vždy našli jedno ubytování za cca 40éček pro dvě osoby, ale bylo vždy jedinný, pak ceny za dvou a třínásobek). Více můžeme projít na vlt. kaskádě

Jura
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Dovolená Alpy/Dolomity

Příspěvek od OTIS »

Díval sem se na ty mapky a není to podle mých představ – ty sem naznačil v obrázku na prvním příspěvku a měly by to být hlavně italské kopce. Tvoje trasy se soustředí především na východní oblast a zajíždíme do Rakouska (jak už sem napsal, tam se dá udělat výlet prodlouženého víkendu).

Pokud by se kemp zvolil někde poblíž Bolzana, tak máme ideální výchozí tábor pro trasy na východ i západ. Ty trasy sem vám poslal v mapkách ke stažení a ještě je předělám do mapy.cz, ať s tím můžeme pracovat a najít nějaký kompromis…
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Dovolená Alpy/Dolomity

Příspěvek od OTIS »

Můj návrh tras je zde: https://mapy.cz/s/3tho6

Chybí tam u bodů názvy, protože je to převedené z Garmina... Každopádně tyto trasy najdete v dokumentaci, kterou sem vám poskytl ke stažení už dřív, včetně popisů k cílům na trase.

Kemp je zvolen jako jeden z možných, ať ty trasy mají nějakou reálnou podobu. Trasy tam a zpět teď nemá smysl řešit. Tak na to mrkněte...
Uživatelský avatar
Volk
Příspěvky: 20
Registrován: pát 10. srp 2018 12:37:06
Kraj: Praha
Obec: Líbeznice
Motorka: FJR 1300AS
Rok výroby: 2009

Re: Dovolená Alpy/Dolomity

Příspěvek od Volk »

Za mě ano, mě se to líbí. Ještě koukneme na ty kepy, trasy můžeme dolaďovat přímo na místě, podle chuti, počasí atp.
Ну погоди!
Jurapee
Příspěvky: 425
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Dovolená Alpy/Dolomity

Příspěvek od Jurapee »

Ahoj,
trasy jso OK, stejně můžeme jak pořadí a i trasu dle počasí a podmínek upravit.
Za mě vybrat jeden kemp a postavit stan a z tohoto místa vyjíždět. Když se nám nebude něco líbit, tak najít něco na mapě a pak při vyjíždce kemp prověřit.

A ještě otázka, kdo pojede na jakém stroji, díky za doplnění ;) . Já zvažuji nejet na XJ, ale na alternativě Suzuki GSX 650 či ..., kde si více užiji zatáčky.

Jura
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Dovolená Alpy/Dolomity

Příspěvek od OTIS »

Stroje tady asi řešit nebudeme, jeď si na čem chceš. Jak už sem řekl, ocenil bych někoho do čela skupiny, protože já příliš svižnější tempo nedokážu udával, ale dokážu se přizpůsobit 8-)

Základní tábor sem vybral tento http://campingvalleverde.it/ , protože tam nejsou žádné super atrakce, takže by tam mohl být klid a i v hlavní sezóně by nemusel praskat ve švech. Pokud máte jiný nápad, tak sem s ním :idea:

Juro, bavili sme se, že taky neplánuješ jet po dálnici a potkáme se už první den cesty v A. Mezipřistání bych si představoval třeba tady https://mapy.cz/s/3tH8Q . Co ty na to?
Odpovědět