jarne zahrievanie motoru okolo ropikov

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

jarne zahrievanie motoru okolo ropikov

Příspěvek od Mexican »

brej vecer :-) vcera vecer ma spontanne objednali na darovanie krvi, tak som si povedal ze je fajn dostat den volna v praci, kor ked je vonku tak nadherne. rano som nakopol Diversiona (v 2019 najazdene asi 30km, vlatsne len cesta do Brna) a rano od 900 do 11.00 som pustal zilou. Citil som sa fajn a tak som si povedal, ze si skocim na kafe

zobral som to z Brna-Bohunic do Ivancic a nasledne po mojej asi najoblubenejsej 152 cez M.Budejovice, Slavonice az do Nove Bystrice. Tam som si dal kafe a marlenku a otocil to nazpat prihranicim domov. Ta 152ka je proste uzasna a neprestava ma bavit. Kvalitna, zakrutovita tak akurat na jarne rozjazdenie. Sucha a cista, aj ked na poliach bol sneh (od Slavonic smer na N.Bystricu). Pri ceste nazpat som to zobral cez 409 smer Vranov nad Dyji, trochu chyba pac tam uz bolo strku dost a cesty dost.. hmm..su proste jihomoroavske. Takze nic pre majitelo talianskych kostitrasov. Pred vranovom som z pangejtu tahal KTM125, vedla sedel parecek asi 16 rocnych deciek, ona odreta na rukach, borec dost na tvari.. co ma dost zaskocilo, pac mal helmu - moto napadrt, polamane asi vsetko co slo, chcala z toho chladiaca zmes.. borec v miernej lavotocivej zakrute siel proste rovno a poslal to do pangejtu.. uz volali ocikovi, takze som im vysvetlil potrebu nosit aspon nieco (borec mal teplaky, zodrete na krv), dievca zodrete dlane. Fakt tie decka nechapem, obyc civilne kozene rukavice stoja asi 200kc, no nic stravil som s nimi par minut, trochu som ich skontroloval a vytlacil moto z pangejtu na cestu(lahka ako bicykel). zaciatky su proste narocne.

pokracoval som do Vranova, hovorim si ze mat auto s privesom tak pohrabem tu drt co je v okoli vranova a postavim dalsi barak.. proste defacto sotolinova cesta, fakt pruser (do zakrut 40, krvi by sa vo mne nedorezali :-)

jedna z poslednych zastaviek bol diamantovym lanom rozpileny ropik vo Vratenine. Vlastne bolo to tak ze cesta od Vratenina do Vranova nebola moc pekna, inak fakt parada - najma vysocina a JC kraj. jazdit tym krajom je kombinacia fakt krasnej krajicy, sympatickych jihoceskych dediniek s rybnickami a vsade na poliach vidiet ropiky v roznom stave. Proste pecka ;-)

doma som vypustil olej (dovod jazdy) a spocital som to - krasnych 300km, uzasny den! teraz idem nalievat prevereny Mogul. Vyletom zdar !
Přílohy
moj asi hlavny dovod jazdenia
moj asi hlavny dovod jazdenia
ten Diversion s spravnom svetle proste vyzera stale uzasne !
ten Diversion s spravnom svetle proste vyzera stale uzasne !
Naposledy upravil(a) Mexican dne stř 27. úno 2019 20:10:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: jarne zahrievanie motoru okolo ropikov

Příspěvek od Mexican »

a este dve fotky :-)
Přílohy
rozpileny ropik --> umenie voe!
rozpileny ropik --> umenie voe!
Slavonice
Slavonice
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: jarne zahrievanie motoru okolo ropikov

Příspěvek od Koudy01 »

Pekne vylet. Ten rozriznute ropik sem neznal. Tu silnic do Nove Bystrice mam taky rad.
Zpet potom pro priste doporucuju tuto trasu Rakouskem https://mapy.cz/s/3pmj3.
Skvely silnice, nulove provoz.

To betonovy molo uplne vybizi k foceni. Taky od tam mam fotky motorky a videl sem fotky ze stejnyho mista uz i parkrat na motorkarich. Mazec je, ze tam maji jeste led.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: jarne zahrievanie motoru okolo ropikov

Příspěvek od Mexican »

mne sa uz po Waldviertelu nechce moj jazdit, ono vlastne cele prefizlovane a prekamerovane rakusko ma uz moc nebavi.. ak pojdem na balkan, budem ho musiet pretrpeit a prejst 40 obec/ 70 mimo :-D
bartus
Příspěvky: 402
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: jarne zahrievanie motoru okolo ropikov

Příspěvek od bartus »

V tom hotelu v zrcatku jsme objedvali na xj srazu v ceske kanade ;)
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: jarne zahrievanie motoru okolo ropikov

Příspěvek od OTIS »

Měls to natáhnout přes Falkenstein a hranice přejet na Valtice, tam jsou pěkné silničky a krajina ;)
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: jarne zahrievanie motoru okolo ropikov

Příspěvek od Koudy01 »

OTIS píše: čtv 28. úno 2019 6:37:09 Měls to natáhnout přes Falkenstein a hranice přejet na Valtice, tam jsou pěkné silničky a krajina ;)
Vim vim, tama mam jinej/kratsi okruh :)

Mexican> Tady v tom pohranici to je v pohode. Tam nikdo nejezdi, tak co by tam policajti delali. Za lonske rok mam po Rakousku najezdeno asi vic, jak po CR a pokuta zadna cece.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: jarne zahrievanie motoru okolo ropikov

Příspěvek od Mexican »

k tomu rozrezanemu ropiku:

najprv to rozrezal "umelec"
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/umelec ... pravy_krut

potom na to zareagovali "patrioti"
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/uriznu ... pravy_krut
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/uriznu ... pravy_krut

moj nazor na to je taky, ze je vlastne fajn ze to obe strany urobili. Ropikov je fakt dost, vacsina je vo vegetativnom stave (na niektorych maju myslivci dokonca pribite posedy) a tym ze sa obe skupiny realizovali vzniklo nieco nezvycajneho a putaveho
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: jarne zahrievanie motoru okolo ropikov

Příspěvek od Kodl »

Z Rakouska mám vyzkoušený, že když jedeš jako domorodci, tak ti žádná pokuta nepřijde, a domorodci skoro všude jedou +10km/h oproti povolené rychlosti. Samozřejmě nesmíš si za vzor vybrat nějakýho střelce...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: jarne zahrievanie motoru okolo ropikov

Příspěvek od Mexican »

mam z Rakusku pokutu za 34km/h na 30km/h.. fakt srabarna. A zena ma 55km/h na 50km/h. Prislo to domov, obe na 30 Euro
takze ma to tam uz nejak moc netaha, aj ked hory maju pekne
Odpovědět