K Bajkalu na Omula

Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Autan znám. Ten jsme kupovali s Norsku. V prvním příspěvku mám odkaz na nějakej repelent, které prý funguje. Což jsem vyčetl v nějakým cestopisu po Rusku. No uvidíme. Těch komáru se trochu děsím.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od kozoroh1 »

Když jsem ještě jezdil na sumce, tak u Labe je komárů víc než trávy. Vyzkoušel jsem za ta léta všechno možné. Ty ku... jsou tak hladové, že jim je ten smrad úplně ukradený. Ale.... známá mi poradila repelent pro koně. Predátor. Byl jsem úplně vysmátej. Ten funguje opravdu skvělě. Půl litru s rozprašovačem a tím jsem se pokropil. Kolem to lítalo a na mě nic. Normálně jsem nechápal. A to já na ně trpím jako pes. Vlasy mi neslezly a na kůži to nic nedělalo. Jenže se mi svině rozlil v baťohu a ten baťoh normálně rozežral. Jak je vnitřek potažený gumou, tak zůstalo jen plátno.
Koukněte třeba tady, je tam i impregnace https://www.zoofix.cz/repelenty-2/repel ... gJuKvD_BwE
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Dobrej tip. Díky.
On i obyč repelent je sviňucha. Kamošovi se dostal na samonafukovačku ve stanu. Ta nabobtnala a šla do kontejneru.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od kozoroh1 »

já s vámi chci dát řeč na motosalonu. Já jezdil sám. A se skupinou zkušenšjších to pro mě znamemá jen výzvu nezklamat. Nemám strach, že bych to nedal, nebo že bych se posral v prvním brodu. O moji motorku bych rozodne obavy neměl. Myslím že po chotárech toho mam najeto, dodst. Vůbec jsem si na cestách oppravil dost. Pokoutně po dílnách. Teď přichází kámen úrazu, se kterým jsem nepočítatl. 1) Maželka - vem z konta 50 tis. zbytek rychle došetři a jeď. No na veletrhu uvidí s kým bych to měl jet. Hoši já vám nechci kecat 1.1.1970 jsem se narodil. Takže na letošní nový rok jsem měl pade.A do tý mý padesátky vstoupí Kouddy s jeho nápadem. - no není to výzva

Abych se případně nevymlouval. Doma by problem nebyl. V práci by velký problém sice byl, protože v tu dobu montujeme a rozjízdíme movou linku, a Francouzi asi nepočkají. Takže bych musel být nahrazen, ale to není zoufalý problém. Protože po návratu jsem neplánoval se vrátit zpět.
A teď k jádru pudla, když už tam budeme tak bych moc rád sjel do Mongolska a tam bych s nimi dva tři týdny žil. Pásl ovce , koně, Jaky to je jedno. Ale ne se tam jen mihnout. Pak taky v plánu nebylo Ulan Ude. To bych chtel vidět. Co .....?
Naposledy upravil(a) kozoroh1 dne pon 03. úno 2020 20:30:56, celkem upraveno 5 x.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Petře, v první řadě je super, že ti to takhle vyplynulo. Máš krásnej dárek k půlstoletí.
Určitě hodíme řeč večer v hospodě v Brně.

Jen k tomu Mongolsku. Tu vidím dva problémy. A sice:
1) Dva měsíce není dlouhá doba. Už teď to vychází na 330 km denně. Předpokládám, že během prvních dnů (přesun do Turecka) a pak během zpáteční cesty něco nadeženeme. Nebo spíš vyrovnáme ty dny, kdy najedeme míň km nebo nic. Tam několik týdnů v Mongolsku, který dle mě stojí za samostatnou návštěvu, asi nenarveme.
2) Jedeme na XJčkách. Nejmenší z nás jede na největší a nejtěžší motorce. Sportovně-turistické gumy. Tomu je třeba přizpůsobit cesty. Jasně, šotolině a rozbitým cestám se nevyhneme, ale nebudeme je tak úplně vyhledávat. Už ten pokus o zdolání Omala bude výzva jako prase (pokud k tomu dojde). Na najíždění X stovek km po cestách bez asfaltu (tak si Mongolsko představuju) tak úplně ambice nemám.

Ulan-Ude není úplně daleko. Ale co tam mají? Já osobně města moc nevyhledávám. Nicméně natáhnout by se to tam dalo. V okolí Bajkalu bych rád pár (2-3-4) dny strávil. A taky nemusíme být striktně celou dobu spolu, že jo. Můžeme se na pár dní rozdělit a pak zase spojit atd. Vymyslet toho jde spousta.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od kozoroh1 »

Ty jo, já večer nemohl usnout, tak si vezmu prášek na spaní a tablet. V pět cinká budík a tablet podemnou. :D No a ten text :shock: . Ale jak píšeš variant jsou spousty. V hlavě mi to teda pěkně šrotuje. Pěkně. Aspoň na jedno jsem přišel, sám bych se tak daleko asi bál. Možná tam zůstat dýl a pak se sám vracet. Prostě dáme řeč.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Kodl »

Repelent dokáže divy... Kdysi u bezinky v Uuluu (Estonsko, point českejch a slovenskejch kamionistů) jsem se tím napajcoval a pod hlavu si dal potištěnou reklamní igelitku s oblečením místo polštáře. Ráno, když jsem šel na pumpu pro kafe a snídani, si mě všichni prohlíželi jak mimozemšťana. Komplet barva z igelitky byla na mé držce. Fakt síla. ještě že to šlo umýt.
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 456
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Václav-mahomaho »

tohle jsem dostal v Kazachstánu darem od místních
Ten můj mě byl odejmut na letišti v Praze a nepomohl ani ukryt ve spodním prádle neb pozorná celnice odhalila moji nepřiměřenou erekci v tomtéž místě.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Prý je to daleko - týden na jednu cestu stačí
:lol: Můj odhad 14 dní na zpáteční cestu je tedy dostatečně optimistický ;) :D
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Mexican »

dnes som narazil na toto? .. planujete nieco takeho. ja sa poznam, benal mi dochadza furt - #Aliexpress CZK 242.15 43%OFF | 3L/5L Portable Jerry Can Gas Fuel Tank Plastic Petrol Car Gokart Spare Container Gasoline Petrol Tanks Canister ATV Motorcycle
https://a.aliexpress.com/_skKU11
Odpovědět