K Bajkalu na Omula

Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Já našel těch 0,5 na více stránkách. Ale to je jedno. Tady ta nesrovnalost mě netrápí. Ale co s tou rychlostí? Vážně to tam mají tak divně nebo těch 80km/h platí i na okresce? Neví někdo?
bartus
Příspěvky: 402
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od bartus »

Ten clanek je cely divny. Tady musim s mexicanem vyjimecne souhlasit :lol: do Albanie jsme taky neprestali jezdit, kdyz tam zastrelili cechy a ztratili se studenti. Uz tim jak tam komentuje prevrat bych to tipnul na nejakeho aktivist ala "clovek v tisni" co tam ventiloval politicke nazory. Tak mu holt dali pres hubu. Jses tam hostem, tak se podle toho chovej.
Jinak rychlost jsem tam nikdy neresil. Jed jako mistni, kdyz jsou radary tak vzdy blikali, 80 jsem tam rozhodne nejezdil :lol: na dalnici jsme jeli bez zaplacene znamky a urcite vice jak 130. Merilo se tam vzdy, to neni nic noveho. Navic pokud jsi skupina, nebudou te otravovat jako jednotlivce, sam jsi pro ne snadny cil.
mimo
Příspěvky: 239
Registrován: pát 17. lis 2017 20:51:19
Kraj: Liberecký
Obec: Nová Ves
Motorka: kouzelná
Rok výroby: 1997
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od mimo »

Koudy: mě osobně se to zdá celé divné. Buh ví jak se k nim choval resp. jak se choval. Pokud nás zastavila policie tak jen proto aby se s náma nebo s motorkama vyfotila. Pokud se tam chováš že ty jseš návšteva chovají se k tobe s respektem. My meli jen asi dva trable na pumpach kdy nam nechteli vzit karty. Nechali jsme si zavolat nadřízene- ze kterých mají opravdu vítr a řekli že máme spoustu času. zacali rozdelavát varice, nadobí... a kdyz videl že fakt čekame na jeho vedoucího začal se tak rychle smekat že zařídil i nemožné. Takže bych se toho nebál.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Tak nějak to vidím i já. Jen bych rád zjistil, co se smí a nesmí, abysme se případně měli na co obrátit a čím argumentovat. Rozhodně se nechystáme Turecko vynechat :) To by byla škoda. Už su na 40°C teploty natěšenej.
Tu taktiku, že máš jakože spoustu času a začneš si vařit třeba polívku, už mám taky nastudovanou. Nikdy sem ju zatím ale nepotřeboval.
mimo
Příspěvky: 239
Registrován: pát 17. lis 2017 20:51:19
Kraj: Liberecký
Obec: Nová Ves
Motorka: kouzelná
Rok výroby: 1997
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od mimo »

to bylo vždy něco na moje nervy :D Turecko nevynechame byla by to skoda stojí za to to projet. bych to tak neřešil, nejlepší je překvapení. kdybys byl ženská nemel bys mit minisukni a na hlave bys musel mit satek, do modre mešity te nepustí v kratasech a v triku, vsude se smlouva a pije vynikající čaj- víc nepotřebuješ. Dalniční znamky jsem taky nemeli rychlost jsme neřešili ...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Mexican »

to ze so mnou bartus suhlasi si asi dam na papier a zaramujem. bude to lepsie ako diplom :)

v 2015 sme tam jazdili tiez ako domaci, tz o 10-20km/h viac nez na znackach. je ale fakt ze sme sli Hyundai Accentom, autom velmi v turecku beznym (vyraba sa tam). zena bezne v strednom turecku nosila saty s hlbokym dekoltom, pochopitelne nie do mesit.

borec co si poplakal ( a nechapem hodnoteniu co mu ludia davaju za ten cestopis, z mojho pohladu priemer/podpriemer) pojazdil trosku tureckej riviery, nic viac. do "tradicneho" turecka sa ani nedostal.. vy cestovatelia pojdete v skupine, takze dalsie plus.

hladal som info (oficialne) o limitoch v turecku, ale nenasiel som nic na strankach ministerstva dopravy. ale myslim si ze 90-100 tacho bude okay. ono si treba uvedomit, ze vacsina moto v turecku su malorazky
bartus
Příspěvky: 402
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od bartus »

A to mas jeste plus za toho hjundaje :D to uz je fakt na diplom.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Kodl »

Na tom chování asi taky něco bude, protože kámoš blbejma kecama v Banátu málem způsobil lynčování celé expedice, museli jsme ho odklidit a s domorodcema jsem to musel odpít já, a jako že on neumí pít a pak kecá nesmysly, ale mě dunělo v palici ještě dva dny...
Michal
Příspěvky: 409
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Michal »

Rychlost popisuje v jednom komentáři:

Limity rýchlostí:
V Turecku sú rýchlosti pre motorku: Dvojprúdová cesta (obojsmerná, po jeden pruh na smer) – 80 km/h, štvorprúdová 90 km/h a diaľnica 100 km/h. Autá majú všade viac, bacha. Ale k dobru je povolený limit na prekročenie 10%.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Aktualizace úvodního příspěvku
Odpovědět