K Bajkalu na Omula

Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Bajkal na XJ za dva měsíce bude lambáda oproti tomuto:
Cesta kostí s FZ1 - za dva měsíce
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Mexican »

dnes rano som to cital. po tej nalozi kilometrov prvych dni by som mal osobne uz asi dost. a vlastne az potom to zacalo byt podla toho borca narocne :-) proste uplne iny level, z mojej strany kloboocek
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Nejezdete do Turecka - hustý. Mimo, co na to řikáš, ty jako starej Turek?
bartus
Příspěvky: 402
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od bartus »

Já to ráno taky četl, co na to říct? :?: Zažil jsem turecko před 2013-na moto a po převratu jak píše pisatel letos v létě s rodinou a nevšiml jsem si nějaké buzerace. Teda byl jsem hlavně v resortech, ale asi to bylo i tím tričkem Baník Ostrava co jsem měl na sobě, všeci hned věděli že tam hraje Milan Baroš :lol: Doporučuji stočit téma na fotbal, ten oni milují a naše hráče všecky znají. Na Milana se mě vyptávali už při první návštěvě, jen jeden blbý turek se mi v Efesu snažil prodat čínskou kopii dresu ACS s tím, že tam Baroš hrál :lol: :lol: :lol: Tak jsem mu vysvětlil, že Baník p..o :lol: Je ale fakt, že hlídek přibylo a co seblokace netu týče, mohu potvrdit :lol: Samozřejmě mám na mysli tu Wikipedii 8-) Hledal jsem něco o Sýrii a nikam mě to nepustilo, chtěl jsem zjisti, jak daleko jsem od Nemrut dagi, že bych se tam zajel podívat, když jsem to minule s motorkou nestihl.
bartus
Příspěvky: 402
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od bartus »

Jo a ještě jedna poznámka, mě se osvědčilo v arabských zemích policejním hlídkám salutovat, oni jsou z toho tak v šoku, že salutují taky. Třeba jede nějaká delegace :lol: Jen turek není arab no. :roll:
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Kodl »

Trochu mi to připomíná Moldávii v devadesátkách, hlavně ten konec, když jsem přejel hranice do Rumunska s pocitem, že už jsem doma. Na druhou stranu je fakt, že trochu menší, ale podobný "kouzla" zkoušeli tehdy policajti i na ukrajině, ale ve výsledku jim šlo jenom o prachy a neměli tak propracovanej systém.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Mexican »

tiez som to cital a az sa mi to nechce verit - turecko sme pojazdili (cca 3000km) v 2015. a okrem kupovania dialnicnej znamky / kredituv nejakej prdeli vedla vojenskeho checkpointu kusok od Mersinu to bola pohoda a slunickove. v 2020 chceme ist do Armenska autom, tak teda neviem a zaskocilo ma ten stav v Turecku (a to este borec jazdil po tom civilizovanejsom zapade)
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Kodl »

To Bartus: kdysi jsem pravidelně jezdil autem po D1, reklamama olepená felicia, takže celkem nezaměnitelná věc. A u Velké Bíteše co flek měřili. Tak jsem na ně dycky blikl a zamával jim, i v protisměru. Jak na auto s radarem, tak na výběrčí. Netrvalo rok, a zdravili mě policajti první, a nikdy mě nezastavili, asi proto, že se přece známe :lol:
Hlavní problém v těchhle zemích vidím v tom jet sám. Když tam budou dva, nebo líp tři chlapi, tak to obvykle ti policajti tak nehrotí, aspoň takovou mám zkušenost z východní evropy přelomu tisíciletí. Samotnýho mě chtěli zavřít do kameňa už v Kijevě na letišti, když jsem jim tvrdil, že v kabeli mám výtokový nástavce na pistole :) no nezavřeli by jste takovýho debila do kameňa hned?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Já moc nechápu, jak se v tom Turecku teda má jezdit. Na stránkách BESIPu (ODKAZ) je, že motorka může na dálnici 80km/h, ale na okreskách žádný omezení pro motorky nevidím. Znamená to tedy, že na dálnici 80km/h, ale na okresce klidně 90 km/h? A taky tam vidím, že je povoleno 0,5 promile. Nechápu teda, proč týpkovi v cestopisu zabavili motorku a sebraly papíry za 0,26 promile.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Mexican »

vzhladom k faktu ze Turecko je historicky krajina kde sa moc nepije (muslimake vplyvy) tak tym 0,5 promile neverim. na stranach 2 blogov som nasiel 0,0 promile, tz nejaka tolerancia pristroja a oocko policajta. mne sa ten pribeh z motorkaru zda dost jednostranny a ako som pisal, nezda sa mi ze je vaetko tak ako ten borec pisal
Odpovědět