Václavovo okénko prdítek (pro děti 50 -125ccm)

Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Prdítko pro kluky 50 -125ccm

Příspěvek od Kodl »

původně to mělo být nízkonákladový, ale nějak se to rozjelo, a konečná cenovka byla někde ke 35-40kKč, 10kKč ten novej pitbike bez motoru, 7kKč motor, 7kKč regulátor, 10kKč baterka... Kdyby tam zůstal ten původní motor, tak už by asi byl další, a nebo by to stálo v koutě jako nefunkční... Dneska už ten stejnej LMX motor nikdo nenabízí, jenom tohle https://lmxbikes.com/en/drivetrain/138- ... -2018.html - mě stál o dost míň,
stejně jako regulátor http://www.mqcon.com/product/foc-brushl ... ler-8.html je těžko sehnatelnej, ale asi existují jiný, co umí nastavit jak čas zrychlení, tak max. krouťák, i max. otáčky. Zajímavý je, že si můžeš nastavit i reakci na plyn, jestli to má být extra krátký, tj prvních 5mm je půl plynu a pak už se toho moc neděje, nebo naopak skoro celá dráha plynu je ta první polovina a pak v posledních 5mm nastane to peklo...
Když by někdo pořešil tu mechaniku, tak bych klidně tu elektrickou část zmákl. Ale doba je zlá, inflace postupuje zprudka, tohle jsem loni kupoval za 2.5E při 200ks: https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/ ... -vtc6.html
Dneska bych asi udělal primární převod tak 1:2, aby mohla zůstat původní rozeta včetně řetězovýho kolečka aspoň 14zubů (tohle má na motoru 8 zubů a vzadu mám tuším 55 zubů rozetu), a to místo otáčení řetězu by bylo více méně v ose kyvky, nebo přidělat ten motor na kyvku tak jak to má ta miniaturní motorka...
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 456
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Prdítko pro kluky 50 -125ccm

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Elektronické součástky se opravdu tak zdražují? Má být zavedené clo i na drobné objednávky z Číny. Co vím. Evropská unie teď zavedla clo několik desítek procent na tuším tažený hliník. Vidím to u cen za nábytkářské kování a rozdily jsou velke. Nicméně zpátky k tvému koníčku. Ta cena je ospravedlnitelná jenom když tomu budu rozumět, budu si to umět opravit, pořízení nové baterie nebude závratná částka a budu chtít hoodně kutit. Jinak vzhledem k provozním nákladům to je pořád alternativa. Tobě rozumím protože si to uděláš sám. Nicméně za 40tis kč koupíš už slušného japonce který bude spolehlivy a za 50tis kc noveho.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Prdítko pro kluky 50 -125ccm

Příspěvek od Kodl »

jasně, ale s tím nemůžeš jezdit po polňačkách v zahrádkářské čtvri a podobně, elektriky si nikdo ani nevšimne...
a to co jsem daval odkaz, jsou baterky. Nezdražují, to jenom peníze jdou do ***... Zlato taky nezdražuje.
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 456
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Prdítko pro kluky 50 -125ccm

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Podle stavu jsem ochoten zaplatit do 30000 Kč za nějakého japonce který nebude ztrácet cenu. Preferuji tohle řešení. Nebo prostě novou čínskou mrdku za polovinu.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Prdítko pro kluky 50 -125ccm

Příspěvek od Koudy01 »

Kdyz na neco narazim, hned dam vedet.
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 456
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Prdítko pro kluky 50 -125ccm

Příspěvek od Václav-mahomaho »

👍
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 456
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Prdítko pro kluky 50 -125ccm

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Zkoušel jsem tento víkend jezdit na tomhle:
https://www.esell.cz/produkt/pitbike-12 ... imate-5pro
dělá se s manuálem nebo automatem. Hele není to špatné, vzhledem k ceně, to vypada dost dobře, ale pro kluky je to ještě moc velké, a děla to zbytečně dost rachot. Víc než ten náš uječený dvoutakt, to už by nebylo kolem baraku. 8-)
Život je cesta, čím dál tím líp.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Prdítko pro kluky 50 -125ccm

Příspěvek od Kodl »

Tohle je stejná velikost jako ten můj elektrostroj. Akorát sem to poslal cca 10cm dolů - pření tlumiče posunutý až k řídítkům, zadní má vyvrtanou novou díru v rámu pro tlumič víc v předu. A pak ještě o 5cm nižší sedlo a mladej to zvládl už v osmi letech. Sedlo asi na jaře dám původní, ale tlumiče ještě rok nechám, i když už těch 130cm má. A jezdí to celkem potichu, akorát je hodně slyšet řetěz, kterej se omotává kolem 8 zubů pastorku na motoru...
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Prdítko pro kluky 50 -125ccm

Příspěvek od Koudy01 »

I třeba YCF je kvalita. YCF Lite 88 (video) by asi nemuselo byt špatný. Nestojí tolik co Honda. Ale už se tam řadí. Bez spojky. Což si myslím, že je super.

Nebo TOHLE by po sundání nástavců řidítek a popuštění tlumičů v brýlích asi šlo. Akorát si myslím, že to už bude dělat randál a docela to pojede.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Prdítko pro kluky 50 -125ccm

Příspěvek od Kodl »

Pokud má to YCF lepší předek než obyklej číňan, byl by to dobrej tuningovej díl na tu menší motorku, tam je to jedním slovem otřesný, ale malýmu už bylo 8 let a začíná mu být malá, tunit to poslední sezénu před prodejem nebo vyhozením mi nepřijde úplně rozumný...
Odpovědět