Kreditka

Volná diskuze o všem.
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 456
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Kreditka

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Ahoj. Chci si z důvodů plateb v cizině (a lepšího kurzu než má moje banka), nákupu na zahraničních webech, a vůbec všem případům, kdy je potřeba zadávat na webu platební kartu (např. rezervace) zřídit kreditku. Líbí se mě Cetelem - Hallo bank. Má někdo nějakou zkušenost? Nebo tip? Díky.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Kreditka

Příspěvek od OTIS »

Já mám karty u bank, kde neplatím žádné poplatky (a není to podmíněno nějakými náročnými podmínky) - to beru jako základní předpoklad. Zajímavé podmínky určitě nabízí AirBank či Equa bank… Na internetu platím kartou hodně, ale dělám to tak, že před platbou daný limit povolím v internetovém bankovnictví. Jinak tam mám poleno max. 100 Kč, abych si třeba mohl kupovat místenky do vlaku z mobilu.

A pro trvalé příkazy na internetové platby požívám toto https://www.paypal.com/cz/home . Platím tak například za cloud u Microsoft apod.
nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Kreditka

Příspěvek od nevo7 »

A máš účet v banke? Tam by ti kreditku dali. Ale to sa voľakedy využívalo, keď ešte u nás frčala len Maestro /a nikde v zahraničí sa s tým nedalo platiť/. Dnes už banky dávajú Visu /debetná karta/ a s ňou zaplatíš všade v Európe. Prípadne Mastercard.
Využitie u kreditiek nevidím, ak fakt nechcem míňať peniaze, keď na to nemám.
Na nete platím len prevodom, aj v Paypal si prevediem, len to čo potrebujem /i keď môžeš si tam nahodiť číslo karty a máš peniaze - ak sú na karte - stále/.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Kreditka

Příspěvek od Kodl »

Já taky kupuju jenom to, na co mám. No a debetní kartou platím v cizině normálně posledních 20 let. Naposled minulej měsíc v Maďarsku trochu fopa, když v hotelu neprošla platba, protože jsem měl nastavenej malej limit na platby kartou. Naštěstí jsem měl ssebou NB a v místě byla sice mizerná, ale wifi, a limit jsem změnil...
Pořád vidím jako menší průšvih, když mi někdo vybere denní limit z karty, než když mi vybere něco, co pak budu splácet.
Navíc není problém si zřídit bezplatnej účet u M-bant nebo FIO, a kartu k tomu dostaneš, pokud máš strach, že ti někdo vybere účet. Ale v tomhle je horší finanční úřed než nějakej podvodník...
Ku podivu nějaký problémy jsem měl ve francii (ale tehdy jsem měl tuším ještě maestro), ale třeba v pobaltí nikdy. Tam už jezdím úplně bez hotovosti, i zmrzlina nebo párek v rohlíku se dá zaplatit kartou.
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 456
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Kreditka

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Kluci vubec neresite moji hlavni potrebu viz prvni prispevek - kurz. Debetka je napr u me v zahranici nevyhodna. A pak vubec nejdulezitejsi vec kreditky vz debetky a z toho plynouci realitu. U kreditky platite penezmi banky coz je v pripade jakychkoli problemu lepsi. Bonusy az 4% z nakupu napr palivo jsou uz jen podruzne, nikoli vsak k zahozeni. O penize na dluh tu vubec nejde. No a pak je logicky na snade druhou kartu mit s jinou kartovou asociaci nez debetku. Jinak jdu do te cetelem. O uzitecnosti kreditky vubec nepochybuji, samozrejme za podminek beznaklodovost provozu. To uz nabizi kde kdo.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Kreditka

Příspěvek od Kodl »

Nevím nic, umím číst: CETELEM - 69Kč měsíčně za rezervaci úvěrových zdrojů - přeloženo do češtiny - 69Kč měsíční platba, za rok 828Kč.
debetní karta Mbank, FIO - 0Kč, ostatní podmínky podobný, o tom, na kolik je výhodnější kurz nedokážu diskutovat, k té Cetelem to nikde nemůžu najít. Co jsem se díval na výpis, tak 8.12. jsem platil v kurzu 22.47Kč/USD, což je podle čnb tak nějak prodej u většiny bank + 0.2 Kč. To mi žíly netrhá, spíš by mi vadilo těch 829Kč/rok, to bych musel utratit 41 tisíc USD (a kde bych k tolika penězům přišel?), aby se mi to rentovalo, nebo to dávají z nějakýho důvodu levněj? A zrovna Cetelem, vyhlášení vydřiduši? A nějako jinou, třeba o Budulínkovi, tu bys nedal dohromady?
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 456
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Kreditka

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Mají několik verzí bonusů. Zjednodušeně. Při platbě 1725kč za palivo se ti poplatek vrátí, nebo při platbě 3450kč u kteréhokoli obchodníka se ti poplatek vrátí. Pokud kartu nepoužíváš poplatek se neúčtuje. Kurzy karty má asociace, takže ušetříš min 2% oproti ostatním bankám. U toho paliva je idealní pro dovču na moto kdy protankuješ určitě více než 1725kč, ale i běžně v měsíci pokud 1-2x natankuji je polatek-úspora 69kč zpět a něco tam i přibyde.
Nebo si jí vezmeš Co-brand - je to karta Cetelem/Hello bank ale s xichtem E.ON. tak je vedení i vydání zdarma plus 2% zpět , 2% z e.on , 4% Euronics.Apka je Cetelemu. https://www.eon.cz/domacnosti/vyhody-pr ... /eon-karta
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 456
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Kreditka

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Trochu navážu na problematiku Bankovnictví.
Vím že je tady par mBankářů. Zkoušeli jste mSpoření? Je úrořeno 0,3% což je více než 0,01% na eMaxu. eMax plus je taky 0,3% ale je jen do 100.000kč
Můžu do mSpoření nasypat peníze a nic nespořit?
Díky
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditka

Příspěvek od Mexican »

na kurz je dobry revolut. alebo AMEX. vzasade suhlas s Otisom - v zahranici som dost. ale vzhladom ze tam neotocim rocne pol milionu kurz u beznych bank staci. na cesty dost airbank (mastercard). zaloha je visa (klasicka kreditka s limitom 50000kc na blokacie leteniek , aut).. vvyhnut sa treba mbank, ich dvojity prepocet je peklo
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 456
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Kreditka

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Mexican píše: pát 05. dub 2019 18:32:32 vvyhnut sa treba mbank, ich dvojity prepocet je peklo
Proto jsem si pro cizinu pořídil twisto kartu.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Odpovědět