Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Jurapee
Příspěvky: 427
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Jurapee »

kozoroh1 píše: pát 26. bře 2021 19:18:55
A další, na videu je zřejmé, že dal znamení o směru jízdy dříve než bylo červené vidět v zrcátku a protože jej vidím než jsem odbočil, tak ho mám pustit??? No jiná odpověd tam ani nešla dát. ALE..
Píšou tam, že takto jsou časté nehody, fatální. Ano jsou a i hodně u nás medializované.
A za další u nás je to přesně naopak, dal směrovku, tak je pánem a uhne i kdyby tam jel kamion :-)
[/quote]

§21 odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb.: Při odbočování na křižovatce nebo na místo ležící mimo pozemní komunikaci musí řidič dávat znamení o změně směru jízdy; při odbočování nesmí ohrozit řidiče jedoucí za ním a musí dbát zvýšené opatrnosti.

Toto je dobré znát. A nedocházelo by k tolika nehodám. Ve staré vyhlášce, když jsem dělal papíry. To bylo napsáno nějak takhle: Vozidlo odbočující na polní, nebo lesní cestu, nebo na místo ležící mimo komunikaci, nesmí ohrozit ostatní účastníky silničního provozu. Vtip byl v tom slově ostatní. Tudíž všechny, ne jenom protijedoucí.
Problém je v tom, že před odbočením i na křižovatce, hlavně mimo obce, si tam každý plácne levý blinkr a jede jak trouba. Zrcátko ho nezajímá.
[/quote]

Ahoj,
jen já naopak to bral z pohledu,že je zapnutý blinkr, tak do zrcátka koukat je dobré, případně pro svoje bezpečí manévr přerušit a počkat co se uděje, ale povinnost pustit jej není a naopak pdjížděné vozidlo porušuje pravidla :
Paragraf 17, (5) Řidič nesmí předjíždět: odstavec e) dává-li řidič vpředu jedoucího vozidla znamení o změně směru jízdy vlevo a není-li možné předjetí vpravo podle odstavce 1 nebo předjetí v dalším volném jízdním pruhu vyznačeném na vozovce v tomtéž směru jízdy,

Jura
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 769
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Pokec koutek

Příspěvek od kozoroh1 »

Oba dva tyto předpisy je nutné dodržovat zároveň. Je to z toho důvodu že: předjíždíš např. kamion a před ním odbočuje auto. Týpek tě vidí v zrcátku a tak ti to tam nesmí poslat. Protože může naproti jet auto a člověk to má vypočítané. Mimo to, to vím úplně přesně. protože se mi to stalo. Týpek odbočoval do lesa a já prostě ten vyšosovaný blinkr ve sluníčku neviděl. Výsledek? Já měl u eRka celý předek na výměnu a Wartburg byl prohnutý jako kočka. Flastr jsme dostali oba.

Je to jako s tím, na co poukazoval Nevo. Prostě tě týpek vytlačuje, protože si jen blbě odhadl situaci. Nemůžeš ho sejmout jen proto, že udělal chybu. Nebo je to kretén.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Pokec koutek

Příspěvek od eMnatřetí »

Jurapee píše: úte 23. bře 2021 20:14:09
Kodl píše: úte 23. bře 2021 9:34:28 Já nejsem zvyklej na víc správných odpovědí, i když jsem se snažil, tak -23 bodů, takže v německu jsem chodec...
Ahoj,
Nic si z toho nedělej, 5 bodový jsem měl všechny správně, ale těch více odpovědí jsem taky pohořel. Dokonce si myslí, že něco dokonce jako odpověd bych nedal ani ted, i když jsem si to přečetl nějak si myslím, že to tam taková odpověd vůbec nepatří.

Pustil jsem si to znova:

To jsem usoudil logicky, že je správně "Vzdálenost k vozidlu před vámi musí být obvykle tak velká, aby se vaše auto dalo předjet."
To mám počítat s kamionem :-)
U nás je definováno "umožnit zařazení" a co je lepší, i když nikdo nedodržuje

A další, na videu je zřejmé, že dal znamení o směru jízdy dříve než bylo červené vidět v zrcátku a protože jej vidím než jsem odbočil, tak ho mám pustit??? No jiná odpověd tam ani nešla dát. ALE..
Píšou tam, že takto jsou časté nehody, fatální. Ano jsou a i hodně u nás medializované.
A za další u nás je to přesně naopak, dal směrovku, tak je pánem a uhne i kdyby tam jel kamion :-)
Je to tady na motorkářském foru, tak k zamyšlení: v německu by ten na motorce, co se přihnal 150+ byl v právu, i když mu odbočující zatarasil cestu. U nás by to bylo opačně. Vlastně u nás, kdo by měl lepšího právníka a více podplaceného soudce :evil: :evil: :cry: :cry:

a dále, a dále...
Jura
Se Juro obávám, že by mu lepší právník i korumpovaný soudce byl k hovnu, když pak ležíš six feet under 8-)
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Uživatelský avatar
xy
Příspěvky: 275
Registrován: pát 17. lis 2017 16:09:48
Kraj: Středočeský
Obec: Ouběnice, Hojšín
Motorka: fzs 600
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od xy »

...já takhle v roce 2008 předjížděl auto stojící na konci kolony, paní se rozjela, já jí urazil ramenem zrcátko Mercedesu ML za 30 tisíc, a skončil zakutálený ve škarpě. Madam do protokolu uvedla doslova "znamení o změně směru jsem nedávala, provoz za sebou v zrcátkách nesledovala" - a viník jsem byl já :evil: ... Asi i proto, že policajtům kteří prý nechali nepojízdný kamion způsobující tu kolonu odstavit za zatáčku, bez aspoň výstražného trojúhelníku, jsem řekl co si o tom myslím, navíc madam měla dalšího policajta doma...
...zčásti jsem měl máslo na hlavě i já, protože jsem nedobrzdil, pak šlo XJ s jedním kotoučem vpředu z domu... :oops:
...kam nevidím, tam neletím...
Uživatelský avatar
javim
Příspěvky: 602
Registrován: čtv 14. kvě 2020 10:23:07
Kraj: Zlínský
Obec: Lešná
Motorka: Yamaha XJ 600S
Rok výroby: 1996

Re: Pokec koutek

Příspěvek od javim »

Hezké Velikonoce všem a těm odvážným narušitelům hranic bohatou pomlázku a bezpečný návrat do povoleného okresu :D
Veselé velikonoce 2021
Veselé velikonoce 2021
Ten starej paprika co má takovou mladou ...

Já bych si s dovolením také vzal ...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

pekne zatisie :-)
Uživatelský avatar
javim
Příspěvky: 602
Registrován: čtv 14. kvě 2020 10:23:07
Kraj: Zlínský
Obec: Lešná
Motorka: Yamaha XJ 600S
Rok výroby: 1996

Re: Pokec koutek

Příspěvek od javim »

A přitom jen snídaně a nářadí :)
Vlastně jo, je tam dekorace ve vázičce :)
Ten starej paprika co má takovou mladou ...

Já bych si s dovolením také vzal ...
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Pokec koutek

Příspěvek od eMnatřetí »

:evil:
javim píše: pon 05. dub 2021 9:20:33 Hezké Velikonoce všem a těm odvážným narušitelům hranic bohatou pomlázku a bezpečný návrat do povoleného okresu :D
IMG_20210405_083748_copy_1008x756.jpg
Ahoi všecy děkuji timto Hance a Honzovi za milé pozvání vynikají občerstvení a fantastickou společnost a pohodovou atmosféru, které se mi doma tolik nedostává (modří , vlastně zelení už vědí, že?)
https://youtu.be/eZRqDgigpJEjen houšť a větší kapky, dnes za sucha 8-) Je dobré brát věci tak jak jsou....... protože jinak to nejde 8-) tak tak akorát
https://photos.app.goo.gl/w86Bc3TFCCFYPMxa9
Home Sweet home
https://photos.app.goo.gl/j8dZ2QYuGwcpGr648
https://youtu.be/c0bga39JMiM
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Pokec koutek

Příspěvek od eMnatřetí »

Chceš-li vidět zvire v díře podivej se na havíře
https://photos.app.goo.gl/CWvarwRctGL3GrjH7
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Uživatelský avatar
javim
Příspěvky: 602
Registrován: čtv 14. kvě 2020 10:23:07
Kraj: Zlínský
Obec: Lešná
Motorka: Yamaha XJ 600S
Rok výroby: 1996

Re: Pokec koutek

Příspěvek od javim »

Zdá se, že Havíř chtěl fotku s hafanem, ale hafan nechtěl fotku s Havířem, tak je vidět jen jeho ocas ... toho hafana ... naštěstí :)
Ten starej paprika co má takovou mladou ...

Já bych si s dovolením také vzal ...
Odpovědět