Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

Ses asi upsal s místem odpovědi... Chystám se vyměnit ložiska za kuželíkový, tak proč nezačít s vercajkem.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Mam takovou prihodu, se kterou se asi stoji za to podelit.

Shanim rozvodak na Fazera. Da se koupit kdekoliv, ale vetsinou se jedna o vyrobce Morse. Cena cca 1300. Jenze Morse ma tu nevyhodu, ze temer nejde snytovat bez nytovacky rozvodaku, ktera pry stoji od 5000 vys. Proto chcu koupit DID, ktere jde spojit v domacich podminkach. Ten taky par obchodu nabizi, ale za cca 2000. Ovsem obchody po jeho objednani napisou, ze je momentalne nedostupny. To se v internetovych obchodech deje docela casto. Nic neobvyklyho. Wemoto ma taky DID v nabidce a dokonce za pouhych 1500. Ale v popisku meli uvedene spatne typ. Tak sem jim napsal. oni podekovali za upozorneni a typ opravili - na jine spatne :(
Nicmene narazil sem na obchod, ktere DID nabizel za divnou cenu -1300. Napsal sem ji teda, jestli se opravdu jedna o DID, pry samozrejme ano, ale ze se omlouvaji, ze cena k dnesku neni 1300, ale 1900 a doba dodani 3 dny. Odepsal sem, ze v pohode. At ho poslou. Za TYDEN retez opravdu dorazil. Zaplatil sem 1900 + postu. Rozbalil balicek. Tam krabicka DID. Vse se zda v pohode. Otevru krabicku a v ni retez Morse. To by se jeden podelal...

Takze zabalit, jit na postu a poslat zpet, vytahnout z nich zpet penize, dal patrat po netu a hledat obchod, kde maji ten spravne DID...dve paradni odpoledne a Fazer stoji uz treti tyden rozdelane.

Aspon, ze se k tomu obchod postavil celem, uznal chybu, rychle komunikoval a druhe den od odeslani zbozi zpet sem mel penize na ucte.

Nakonec se koupit DIDa zadarilo. V obchode s pneumatikama - paradoxne.

Takze takova vtipna historka o fungovani ceskych internetovych obchodu.
nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Pokec koutek

Příspěvek od nevo7 »

No každý chce predávať, za každú cenu.

Mám otázku? Ako máte zaistené zadné koleso na zadnej oske? Mám tam originál maticu, ktorá by mala ísť zaistiť drôtom /ten som tam nikdy nemal/? Čo najlepšie použiť, aký drôt, ako ho zmotať? Alebo kúpiť radšej zaisťovaciu maticu /ak bude závit pasovať na naše matice, neskúšal som/?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Nase novejsi modely maji uz takovou tu samonepovolovaci matku. Zadny vyrezy v matce a dira v osce na zavlacku nejsou.

Dal bych tam tohle:
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

Koudy, proste si tu nytovacku na rozvodaky Morse kup :-) uz by si ju hypoteticky vyuzil 2x.. a pridat dodatocne 500 za pracu, IMHO by to uzivatelia respektovali. Nasledne mozes byt fenomenom medzi opravarmi moto rozvodakov :-)
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Sezen mne 10 motorek na vymenu rozvodaku a klidne si ju koupim :D

https://www.motoretezy.cz/cz/e-shop/946 ... morse.html
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

pri mojej financnej situacii to vyzera, ze s Diversionom budem musiet este vydrzat, takze ma tam za 6-7 rokov mas na vymenu rozvodaku znovu :lol: :lol: :lol:
Jurapee
Příspěvky: 425
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Jurapee »

Ahoj všici, co to s náma šije, když nemůžem do sedla.
Abych vám vaši činnosti nezáviděl, tak jsem udělal rozborku předních brzd, nové gumičky, vyleštil pístky, nové pancéřové hadice a taky i novou brzdovku :-) a odvzdušnil, tak už se těším, jak to projedu i s novýma gumama BT45, ale až někdy, nyní jsem lehce nachcíplej, tak to nebudu riskovat.
A od Bartuse namontoval padáky, dívejte, jak sluší. Díky Tome, stříbrné jsou OK.
A taky jsem při to zjistil, že mi chybí dva šrouby co drží vpředu motor :-(. Viz obrázek. Zatím provizorně uchyceno, nemám doma přesný šrouby a ani závitové očko s takovým vyjebaným závitem: M10*1,25 (možná 1,5, ani jsem to měrkama neměřil) nebo tak něco. Mám M10*1, normální M10, ale tuto ne. No Japonci.
Mějte se hezky a prima Velikonoce
Jura
Přílohy
Chybí šroubky :-)
Chybí šroubky :-)
Padáky od Bartuse stříbrné
Padáky od Bartuse stříbrné
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Pokec koutek

Příspěvek od OTIS »

A co to odřené víko pod padákem :? Neopravíš?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Se nam to doma nejak seslo :-)
Ultimate_HDR_Camera_20180404_172527.jpg
Odpovědět