Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xy
Příspěvky: 273
Registrován: pát 17. lis 2017 16:09:48
Kraj: Středočeský
Obec: Ouběnice, Hojšín
Motorka: fzs 600
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od xy »

Michale, raději občas přibrzdi, Tvoje nebrždění u Strážnice mám pořád ještě před očima... :roll:
...kam nevidím, tam neletím...
Michal
Příspěvky: 409
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Michal »

No hlavně bych se příště měl lépe rozhlédnout ale zase vás dva mít za zadkem toť záruka rychlé a kvalitní první pomoci ;) .
Jinak k tomu mazání řetězu: nádobka po týdnech pátrání opravdu nešla jinam umístnit než na řídítka, prostě jsem nenašel jiné místo přístupné pohodlně za jízdy. Ono to bude mít i trochu výhodu, do řídítek se tolik nepřenáší vibrace motoru.(To Africa umí docela dobře). Včera jsem naplnil a natlakoval. Po pootočení dle návodu o čtvrt otáčky cca 40 vteřin odkapává olej mezi řetěz a rozetu. Malou mojí chybičkou bylo zaříznutí konce trubičky/hadičky šikmo, kapka se trochu vrací a nekape na střed řetězu, upravím. Úkapu by jsem se také nebál a když, no bóže podtlakový Scottoiler si i po vypnutí motoru odplivl také. Dobré je info od Oty používat při nižší rychlosti. Odstřik na ráfek zadního kola se uvidí. Pokud nebude extrémní neřeším. Prioritou je pohodlnější přímaz řetězu než zasraný kolo :lol: Výdrž komponentů made in China prověří příští sezóna. Tak uvidíme, případná demontáž a letenka do popelnice je otázkou pár minut :D
DuroM65
Příspěvky: 324
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od DuroM65 »

Jurapee píše: pát 20. lis 2020 15:39:05
Koudy01 píše: pát 20. lis 2020 6:32:01 Mám to kvůli cestám. Nemusím vozit sprej. Ta nádobka maže fajn, ale chce to jet pomalu. Takže mazat v dědině. Doma to ještě pro sichr cca 2x za sezonu přejedu štětečkem s olejem. Když se mi nechce vytahovat štětec, dám motorku na centrál, otočím nádobkou a pomalu rukou točím kolem. Trubičku mám nastavenou tak, aby olej na řetěz nekapal. Ale teče na rozetu a z ní se pak odstředivou silou zatlačí do řetězu. Od té doby co mažu olejem, není potřeba čistit řetěz.

Tady to byl první test. Teď mám trubičku víc natlačenou na rozetu, takže se olej rozlívá po rozetě a z ní se pak odstředivou silou natlačí do řetězu. Kapka se pak rozloží mezi víc článků.
Ahoj,
co tě vedl, že jsi to namontoval niže, tedy nad motor, není to na řidítku, tak je tam i menší rozdíl hladin, tak to může být i výhodou, že to neukapává?
Mazání asi ovlivněno není, možná dokonce k lepšímu, otočíš, takže stlačís kapalinu (olej) a ono to tam teče pomaleji, tak se to více může rozložit na ploše řetězu a dochází k menšímu rostřiku?
Díky za info.
Jura
Dve JAWY z troch pravidelne tecu cez spojkovu tycku na sekundarne koliesko a nasledne mazu retaz... ALE TO JE HROZNA JAWA... a vy teraz pouzivate "VYSOKO SOFISTIKOVANE RIESENIA" s cinskymi nadrzkami popisanymi anglickymi napismi... HAHAHAHA

Len JAWA mala retaz v kryte a teda sa, ak bola aj mastna nespinila, trebalo by porozmyslat a dat v cine vyrobit kryty retaze "SAMOZREJME S ANGLICKYMI NAPISMI", HAHAHAHA

Nech sa dari pani, DuroM

P.S.: Mam KARDAN a je mi dobre
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

DuroM, z té moji činské předražené nádobky žije jeden braťa celý rok - bez urážky prosím. Mám originál Cobrru z Košic za nekřesťanské peníze. Ty činský bych měl 4. Ale co s tím, když motorku, kde to využiju, mám jen jednu :lol: :lol: Kecám, měl bych jen dva. Koupil jsem z bazaru. Takže peníze k vám na Slováč odvedl ten přede mnou :)

Kardan mám taky. Bere výkon, váží tunu a mazat se musí taky (Itálie no 8-) ). Sice jednou za čas, ale zase se musí sundat kyvka, aby se tam člověk dostal :lol:
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

Remen! :-)
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

:lol: jojo, to je řešení
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

DuroM píše: Dve JAWY z troch pravidelne tecu cez spojkovu tycku na sekundarne koliesko a nasledne mazu retaz... ALE TO JE HROZNA JAWA...
Tak prý už to není pravda. Zde recenze na tu novou Jawu 300:
Motorka se celkem povedla, hezky rezne už po pár dnech, má příjemně nízký výkon a tupé brzdy, ale bohužel je i co kritizovat. Pod motorkou není žádný olej a řetěz se musí mazat ručně jako na nějakém Japonci. Snad se to u dalších sérií zlepší a výrobce použije odpovídající těsnění motoru, které nebude tak nepropustné. Protože jinak motorka všechno, co zákazníci od jawy očekávají celkem splňuje.
:lol:
Uživatelský avatar
mirra99
Příspěvky: 176
Registrován: ned 19. lis 2017 21:37:07
Kraj: Jihomoravský
Obec: Břeclav
Motorka: Xj900
Rok výroby: 1995

Re: Pokec koutek

Příspěvek od mirra99 »

https://youtu.be/_D5NsGnjkZY když už je brzo tma...
Uživatelský avatar
pig
Příspěvky: 106
Registrován: pon 20. lis 2017 13:14:44
Kraj: Jihomoravský
Obec: Vranovice
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2004

Re: Pokec koutek

Příspěvek od pig »

KTMka pěkná mrdka, bych jim to šel vrátit pičusum
..mami já bych chtěl pejska... tak si ukroj v ledničce je ještě kousek.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

sem se na to kousek mrkl, a jak byl borec v takovým říčním kamenovišti a nechával si tu yamahu furt zdechat, to bych viděl, že nemá v takovejch podmínkách moc natrénovaný, nedejbože na malejch objemech. Možná proto taky odvařil tu spojku na KTM...
Odpovědět