Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Tak už se zadařilo a aji dnes bylo celkem ideální počasí na převoz z Prahy.

IMG_20190126_120657.jpg
IMG_20190126_140126.jpg
IMG_20190126_155017.jpg
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

To je paráda : Cobra Nemo 2
Líbí se mi ta lahvička na řidítkách, že človek nemusí odnikud tahat podtlak a nic seřizovat a že to fakčí na obyč. převoďák. Co se mi nelíbí - mohlo by to být trochu levnější.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

polozim znova otazku co som kladol okolo vianoc - co je to mazanie retaze? ;)
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Mexican píše: pát 08. úno 2019 8:05:12 polozim znova otazku co som kladol okolo vianoc - co je to mazanie retaze? ;)
Nemazani retezu je, kdyz jednou za 20 000km vymenis retez uplne na sracku.

Mazani je, kdyz na retez vysplichas spreje za 1000 Kč a on se behem 20 000 km odporouci, ale neni tak moc na sracku, jako kdyz ho temer nemazes. Ale behem jizdy ti nechrasti.

A nebo taky mazani muze byt, kdyz na retez vylijes 0,5l prevodaku za 80Kč/l a retez vydrzi 40 000km. Akorat s pocatecni investici 2500. Coz je cena retezovky, kterou by si jinak po 20 000km kupoval.

- Takze pokud nenajedes spoustu kilometru rocne a nevadi ti jezdit s vylagrovanym retezem, je nejlepsi nemazat ;-)
- Pokud najedes spoustu kilometru, vyplati se nejake mazaci system.
- A pokud je ti lito penez za koupi mazaciho systemu a nelibi se ti jezdit s nenamazanym chrasticim retezem, muzes pro klid duse splichat sprejem a za tri roky cenu toho mazaciho systemu prosprejovat a proretezovat :-D To delam ja.

Tak nejak si myslim, ze to bude :-)
Uživatelský avatar
felika
Příspěvky: 112
Registrován: ned 12. lis 2017 16:54:13
Kraj: Banskobystrický
Obec: Dudince
Motorka: XJ 900 S
Rok výroby: 2002

Re: Pokec koutek

Příspěvek od felika »

Alebo si kúp naozajstnú motorku, to zn. s kardanom ;)
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

vzdy ked sa trapim s retazou, tak sa skaredo pozriem na vedla stojace F650CS, ktore ma remen
udrzba ziadna (ale akoze fakt ziadna), zivotnost 60 000km. To by sa mi pacilo najviac

na svoju obranu mosim poznamenat, ze ked si spomeniem (je to ale v rozmedzi 1500 az 2500km) tak to trochu ocistim petrolejom a streknem sprejom z Lidlu. Retaz moc nerachta (resp asi nerachta vobec, neviem - nepoznam), teraz mam najazdene asi 14 000km a dufam ze este raz tolko vydrzi - asi by som sa na nu mal pozriet a eventuelne dopnut, ziatial som s tym nic nerobil. Nad automatickym mazatkom som uvazoval, ale asi by mi este stale ostavalo to cistenie
Naposledy upravil(a) Mexican dne pát 08. úno 2019 16:35:48, celkem upraveno 1 x.
Michal
Příspěvky: 409
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Michal »

Vypadá to zajímavě, cena je tak nějak s porovnáním scootoileru pro mě přijatelná. Ale ! Nepochopil jsem signalizaci je málo v nádržce, nečím pootáčet notabene za jízdy je naprd, zastavím, zapomenu, bo jsem debil a pod rozetou loužička, systém "one injector" je o hodně horší než "double" ( stáli jsme vedle sebe dva Varani, já dvojitou, kámo sólo a na řetězu to krásně vidíte, jak já to mam pěkně poblité z obou stran a on jen z jedné). Že nebudete mít zasrané zadní kolo jsou marketing kecy ( v návodu je jich víc), použití převodového oleje, no nevim, že by neucák :lol: ? Dizajn nádobky cajk ale na ten držák už dizajnér nebyl v práci. Zastal bych se Scoota, tohle ne.

A na závěr pro smíšky s kardanem, soudruzi nikomu to nepřeju aby se vám to stalo ale vysranej kardan je sakra průvan v pěněžence, než vysraná řetězovka. (Vím o čem mluvím). A raději bych někde v tramtárii řešil řetěz než kardan...
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Jo, double by mohli udelat. Ale i scottoiler s jednou trubickou ten retez promaze tak, ze vydrzi bambilion km. Jinak mi to prijde prave strasne blbuvzdorny. Signalizace je asi zespodu, kde vidis, ze to nemas uz kam sesroubovat. Ale neni to jak u Scottoileru, kde vidis hladinu pres pruhlednou lahvicku.
Ten drzak je divnej no, ale nemusis ho pouzit. Myslim, ze na te Honde to maji na sroubku objimky zrcatka. A nebo to staci lupnout nekde k motoru treba, kde to nemusi byt ani moc videt.
Co sem se dival na louisa, tak je tohle o 20€ drazsi nez obyc. Scottoiler.
O tom, ze z toho nebude nic litat na kolo si iluze nedelam. Je to olej.
Velky plus Scottoileru urcite je, ze maze furt. Toto ne.

Mexican> Kdyz mas nejaky takovyhle mazani, tak retez skoro umyvat nemusis. Maze se to olejem, ne nejakou lepivou srackou. Olej odlita a vezme s sebou i spoustu bordelu.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Pokec koutek

Příspěvek od kozoroh1 »

Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

kozoroh1 píše: sob 09. úno 2019 9:47:03 Tady to máte za polovic

https://motorky.bazos.cz/inzerat/999373 ... Nemo-2.php
Dík za tip. Ještě sem to trochu stáhl na ceně a zítra by mi to měl pán poslat. Tak to vyzkouším :-)
Odpovědět