Jízda v koloně

Volná diskuze o všem.
Uživatelský avatar
xy
Příspěvky: 273
Registrován: pát 17. lis 2017 16:09:48
Kraj: Středočeský
Obec: Ouběnice, Hojšín
Motorka: fzs 600
Rok výroby: 1998

Jízda v koloně

Příspěvek od xy »

...jarní :lol: sraz je sice za námi, ale přesto, či snad právě proto, bych chtěl neznalým osvětlit a znalým připomenout některé zásady jízdy ve skupině motorek, spousta z nás si ji během sezony určitě ještě užije...
...není určitě třeba se učit extrémní verze používané MCčkáři, včetně jejich signalizací rozjezdu, zastavení, odbočení, překážky a jánevímčehoještě, na to jsme snad dost rozumní, zrovna tak jako se na srazové vyjížďce zbytečně nepředjíždíme, nepředvádíme a podobně, ale:
1. řazení kolony: logiku má pravidlo, že za vedoucím jezdcem se řadí ti, kteří (ať už z důvodu nižší zkušenosti, pomalejšího stroje, atd.) jedou pomaleji, vedoucí jezdec může lépe přizpůsobit rychlost jejich možnostem...
2. přimlouval bych se za použití blinkru při objíždění cyklisty nebo chodce, rozhodně je lepší občas přetrpět pohyb palcem navíc, než vymotávat přehlédnutý bicykl z naleštěných svodů výfuku...(možná je to dokonce pořád i v zákoně, já ta pravidla beru jen za doporučení :oops: )
3. i na vyjížďce je třeba sledovat provoz, sledovat značky, přednosti na křižovatkách, ne jen slepě následovat jezdce před sebou - ale zejména sledovat v zrcátkách provoz za sebou, pokud motocykl za mnou zpomaluje tak zpomalím taky, pokud zůstal stát na červenou na semaforu, počkám nejpozději na další odbočce...když to udělá každý, kolona se na volné silnici bez potíží sjede, nikdo nebude muset bloudit, telefonovat, vracet se pro opozdilce a podobně...
...kam nevidím, tam neletím...
bartus
Příspěvky: 402
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda v koloně

Příspěvek od bartus »

nějlepší j jízda v lichém počtu a 3 už jsou moc :lol: to říkám furt. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda v koloně

Příspěvek od Mexican »

v kolonach nejazdim.. ilegalne to riesim linesplittingom ;)
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Jízda v koloně

Příspěvek od Koudy01 »

Já v kolonách občas jezdím a xy to přesně vystihl.Těm neukázněním se vyhýbám nebo je v průběhu opouštím. Jako největší a nejčastější (děje se to téměř vždy) problém ukázněné kolony vidím to, že ti pomalejší se sami jaksi automaticky řadí na konec kolony. Přitom konec kolony vždy dohání a jezdí se tam nejdynamičtěji a nejrychleji.
Zdenda
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22. lis 2017 17:02:32
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 1999

Re: Jízda v koloně

Příspěvek od Zdenda »

Jeste bych mozna doplnil, ze je dobry se v kolone radit leva prava leva prava. To taky ne kazdej dodrzuje. Kazdej pak vi kde se zaradit a pomaha to i pro bezpecnejsi brzdeni.
DuroM65
Příspěvky: 324
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: Jízda v koloně

Příspěvek od DuroM65 »

A to som sa nezucastnil....

Pokial sa pamatam, zatial som sa stratil VZDY a casto aj viac ako raz.....

DuroM
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Jízda v koloně

Příspěvek od nevo7 »

Jazdu v kolóne mám rád, je to taká oslava /najmä pri väčších akciách/ deti a tetušky kývajú o100-6.
Neviem prečo, ale vždy som niekde v zadu, pomaly sa niekto odpája a zrazu zistím, že už jazdím sám :D . Tak to bolo aj túto sobotu, síce pomiešané auto-moto veterány, ale ak nepoznáš kade ide trasa, ideš, ideš, zrazu už len dve autá predomnou /to už nebude výjazd ako na začiatku možno v stovke ks/, tak som to vzdal a zašiel na benzín.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Jízda v koloně

Příspěvek od kozoroh1 »

No roztrhnout se a ztratit zadek dvakrát mě pobavilo. :D Ale "20" motorek udělat kilometrového hada hovoří za vše. Jeden úsek jsem jel předposlední a nejel jsem víc jak 60. :roll:
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 456
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Jízda v koloně

Příspěvek od Václav-mahomaho »

xy píše: ned 12. kvě 2019 23:51:20 ...jarní :lol: sraz je sice za námi, ale přesto, či snad právě proto, bych chtěl neznalým osvětlit a znalým připomenout některé zásady jízdy ve skupině motorek, spousta z nás si ji během sezony určitě ještě užije...
...není určitě třeba se učit extrémní verze používané MCčkáři, včetně jejich signalizací rozjezdu, zastavení, odbočení, překážky a jánevímčehoještě, na to jsme snad dost rozumní, zrovna tak jako se na srazové vyjížďce zbytečně nepředjíždíme, nepředvádíme a podobně, ale:
1. řazení kolony: logiku má pravidlo, že za vedoucím jezdcem se řadí ti, kteří (ať už z důvodu nižší zkušenosti, pomalejšího stroje, atd.) jedou pomaleji, vedoucí jezdec může lépe přizpůsobit rychlost jejich možnostem...
2. přimlouval bych se za použití blinkru při objíždění cyklisty nebo chodce, rozhodně je lepší občas přetrpět pohyb palcem navíc, než vymotávat přehlédnutý bicykl z naleštěných svodů výfuku...(možná je to dokonce pořád i v zákoně, já ta pravidla beru jen za doporučení :oops: )
3. i na vyjížďce je třeba sledovat provoz, sledovat značky, přednosti na křižovatkách, ne jen slepě následovat jezdce před sebou - ale zejména sledovat v zrcátkách provoz za sebou, pokud motocykl za mnou zpomaluje tak zpomalím taky, pokud zůstal stát na červenou na semaforu, počkám nejpozději na další odbočce...když to udělá každý, kolona se na volné silnici bez potíží sjede, nikdo nebude muset bloudit, telefonovat, vracet se pro opozdilce a podobně...
Souhlas a palec nahoru.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Jurapee
Příspěvky: 425
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Jízda v koloně

Příspěvek od Jurapee »

kozoroh1 píše: pon 13. kvě 2019 19:55:03 No roztrhnout se a ztratit zadek dvakrát mě pobavilo. :D Ale "20" motorek udělat kilometrového hada hovoří za vše. Jeden úsek jsem jel předposlední a nejel jsem víc jak 60. :roll:
Z toho hada jsem byl nadšenej :D :D :D :D . Na jedné planině za Krakovcem byla křižovatka, kde jme najížděli na hlavní , odbočovali do pravého úhle, ujedu skoro km, ohlédnu se a na té vedlejší stále jsou motorky a had nekončí :D :D :D :D
Odpovědět