Rukavice

Odpovědět
VojtaMX
Příspěvky: 52
Registrován: ned 14. led 2018 18:13:42
Kraj: Praha
Obec: Praha 10
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 1998

Rukavice

Příspěvek od VojtaMX »

Kupoval jste někdo v poslední době rukavice, se kterýma jste hodně spokojený?
bartus
Příspěvky: 402
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od bartus »

Ano, Revity s goretexem. Jarní/podzimní verzi, nepromoknou a pěkně hřejou v chladu. Mají i čistící proužek na plexi.
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Rukavice

Příspěvek od eMnatřetí »

Rainers xp3, hooodně dobrý poměr cena/výkon.
Na léto Nazran stunt rider. Lehké a vzdušné.
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
VojtaMX
Příspěvky: 52
Registrován: ned 14. led 2018 18:13:42
Kraj: Praha
Obec: Praha 10
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 1998

Re: Rukavice

Příspěvek od VojtaMX »

Díky kluci, ale ani jedny jsem s pomocí googlu nenašel. Proto jsem se ptal, na rukavice, který někdo kupoval v poslední době, protože je mi jasný, že co se prodávalo loni už dneska třeba není. Nebo se to jmenuje jinak.
Já už měl rukavic několik, ale bohužel spokojenej jsem nakonec nebyl s ničím a výsledek je ten, že nejradši mám čínský hadrový za 150 korun, který jsou ale samozřejmě v případě pádu úplně na nic a navíc se po pěti letech používání začaly párat.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Rukavice

Příspěvek od Koudy01 »

V cem tkvi tva nespokojenost?
Ja mam rukavice porad prvni - MBW za 800Kč. Uz 9 let a zatim jeste funguji. Spokojenej s nima jsem, ale uz se nedelaji. Jediny co, tak v desti barvi ruce. Ale to se deje i klukum s jinou znackou rukavic.
Kamarad si nejaky soucasny MBW koupil a uplne se mu rozparaly.
Do chladnyho pocasi mam Roleff Erfurt. S membranou. Daji se porad koupit. Ale znova bych si je nekoupil. Promoknou ve svech a docela brzo se zacaly parat.
Bracha ma Poledniky Gran turismo a solidne se rozpadaji. Upadly mu ty velky chranice kloubu. Tam jak sou po obvodu prosity se uthnuly jak dirkovane toaletak. Takze ty taky nedoporucim. Mozna jine model.

Co si koupit ti neporadim. Ale vyse zminene nekupuj :)
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Rukavice

Příspěvek od Koudy01 »

ALe bych prece jen trosku poradil. Zkus se podivat po klokanich. Napr. Held. Jsou jemnejsi. A asi nejlepsi soucasny rukavice sou Knox Handroid. Taky klokan. Ale neco stoji...
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Rukavice

Příspěvek od eMnatřetí »

VojtaMX píše: stř 19. zář 2018 19:25:32 navíc se po pěti letech používání začaly párat.
Noo, po pěti letech? Když máš na opici, nezapomeň na banány. Aneb jak jsem chtěl ušetřit :D
A propos, používáš ten správný Google?
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Rukavice

Příspěvek od eMnatřetí »

Koudy01 píše: stř 19. zář 2018 20:05:19 A asi nejlepsi soucasny rukavice sou Knox Handroid. Taky klokan. Ale neco stoji...
Koudy se uklepl. V Handroid mu tam skočilo nedopatřením navíc en :D :D :D
Nebo asik ne? Pod značkou Hadroid by u nás nikdo nic neprodal. A na Slovensku, is en už vůbec.
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
VojtaMX
Příspěvky: 52
Registrován: ned 14. led 2018 18:13:42
Kraj: Praha
Obec: Praha 10
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 1998

Re: Rukavice

Příspěvek od VojtaMX »

Koudy01 píše: stř 19. zář 2018 19:49:18 V cem tkvi tva nespokojenost?
Ja mam rukavice porad prvni - MBW za 800Kč. Uz 9 let a zatim jeste funguji. Spokojenej s nima jsem, ale uz se nedelaji. Jediny co, tak v desti barvi ruce. Ale to se deje i klukum s jinou znackou rukavic.
Kamarad si nejaky soucasny MBW koupil a uplne se mu rozparaly.
Do chladnyho pocasi mam Roleff Erfurt. S membranou. Daji se porad koupit. Ale znova bych si je nekoupil. Promoknou ve svech a docela brzo se zacaly parat.
Bracha ma Poledniky Gran turismo a solidne se rozpadaji. Upadly mu ty velky chranice kloubu. Tam jak sou po obvodu prosity se uthnuly jak dirkovane toaletak. Takze ty taky nedoporucim. Mozna jine model.

Co si koupit ti neporadim. Ale vyse zminene nekupuj :)
V čem je moje nespokojenost? Zaprvé mám asi divný ruce, ale za to výrobci rukavic nemůžou :lol: , takže mi žádný rukavice neseděj pořádně. ALe s tím se nedá nic dělat, prostě musim dlouho vybírat a najít ty nejmíň špatný.
Pak, přesně jak píšeš mám třeba zimní nepromokavý rukavice a oni promoknou (samozřejmě ne hned) a pak hrozně dlouho schnou, takže jsou potom dlouho nepoužitelný. S tím, že některý rukavice barvěj v dešti ruce dokážu žít.
V jinejch se v létě zapaří ruce a pak nejdou ani sundat, protože člověk tahá ven i vnitřek (asi nějaká lo-tech membrána - nevim, materiálům nerozumim). Dobrý, řikám si že v létě je v nich horko, tak budou dobrý na zimu. Ne. V zimě je v nich strašná kosa.
Další, celokožený, se začaly párat a jsou na ruce tak nějak nepříjemný - asi se nějak blbě vytahaly po zmoknutí.
U podzimních Nazranů taky při sundavání tahám ven vnitřek a ten už se časem i docela potrhal, takže je to taky nepříjemný. Nosim teda do nich tenký rukavice a pak se to dá.
Bylo by toho víc, ale ani se ni na to nechce vzpomínat. Faktem je, že jsem zatim nenarazil ani na jedny, u kterejch bych si třeba po půl roce řek, že jsou fakt dobrý.
Jedny klokany už mám nějakou dobu vyhlídnutý, ale po mých zkušenostech si prostě nejsem jistej, že to, že mi seděj na ruce 5 minut na prodejně garantuje spokojenost A právě proto jsem se ptal.
Handroidy jsou pro mě vzdálený jak finančně, tak stylově.
VojtaMX
Příspěvky: 52
Registrován: ned 14. led 2018 18:13:42
Kraj: Praha
Obec: Praha 10
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 1998

Re: Rukavice

Příspěvek od VojtaMX »

eMnatřetí píše: stř 19. zář 2018 20:06:59
VojtaMX píše: stř 19. zář 2018 19:25:32 navíc se po pěti letech používání začaly párat.
Noo, po pěti letech? Když máš na opici, nezapomeň na banány. Aneb jak jsem chtěl ušetřit :D
A propos, používáš ten správný Google?
Stížnost na to, že se mi čínský rukavice za 150 kč po pěti letech začaly párat jsem psal ve srandě (i když je to pravda). Kupoval jsem si je původně na skůtr, když jsem už dotrhal nějaký starý Cafe racery a počítal jsem s tím, že vydržej tak rok. Nakonec vydržely pětkrát víc v režimu 6-7x týdně, 11 měsíců v roce a na kratší cesty jsem je nosil i na motorce.
Co se týče banánů, tak těch v poslední době fakt moc není, ale myslim, že přání mít dvoje slušný rukavice (léto/zima) do 4000 kč není snad přehnaný.
A google jsem použil správně, ale blbě jsem to napsal. Šlo o to, že bartusovy Revity jaro/podzim s gtx jsem nenašel a tvoje xp3 se už pravděpodobně neprodávaj.
Odpovědět