jak vymontovat spínačku

Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: jak vymontovat spínačku

Příspěvek od Koudy01 »

Myslis tu, co drzi vrchni bryle? Tam je treba 27mm. Ale ockove nebo golu. Normalnim klicem se tam nedostanes.
VojtaMX
Příspěvky: 52
Registrován: ned 14. led 2018 18:13:42
Kraj: Praha
Obec: Praha 10
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 1998

Re: jak vymontovat spínačku

Příspěvek od VojtaMX »

A sakra! No díky, to bych jel do garáže zbytečně.
VojtaMX
Příspěvky: 52
Registrován: ned 14. led 2018 18:13:42
Kraj: Praha
Obec: Praha 10
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 1998

Re: jak vymontovat spínačku

Příspěvek od VojtaMX »

Očividně nejsem sám, komu se to přihodilo a tady je docela pějnej návod:
http://www.xjrider.com/viewtopic.php?t=714

Já to vyřešim novou spínačkou, ale třeba se to bude někomu hodit.
VojtaMX
Příspěvky: 52
Registrován: ned 14. led 2018 18:13:42
Kraj: Praha
Obec: Praha 10
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 1998

Re: jak vymontovat spínačku

Příspěvek od VojtaMX »

Ještě výsledek "operace". Koupil jsem druhovýrobní spínačku, původní jsem musel odvrtat z brejlí a buď jsem měl tupý vrtáky (nedokážu posoudit a nářadí nebylo moje) nebo jsou ty šrouby docela tvrdý, protože jsem s tím strávil asi půl hodiny. Hodně to sjíždělo a stojanová vrtačka bohužel nebyla k dispozici (ale dost možná že je to i rukama).
Brejle jsem namontoval zpátky, všechno fungovalo, zamknul jsem garáž a odjel. Při další volný chvíli jsem dal zpátky nádrž, kapotáž atd. a chtěl si dát "zkušební jízdu" a klíček jsem nebyl schopnej dostat z polohy LOCK! A zkoušel jsem to hooodně dlouuuho.
Už jsem myslel, že mi upadne ruka, tak jsem klíček chytil kombinačkama a zkoušel dál (nerval jsem to - ty kleště jsem měl jenom proto, že už jsem měl z předchozí asi čtvrt hodiny otlačený prsty). Představte si to - už jste někdy aspoň 10 minut zkoušeli otáčet klíčem? Je to fakt frustrující, zvlášť, když máte NOVÝ zámek.
No, nakonec se to podařilo odemknout a od tý doby se to neopakovalo, ale bylo ta fakt jak ze špatnýho vtipu.
Starou spínačku možná zkusim někdy za "dlouhých zimních večerů" repásnout podle XJ ridera, tak dám případně vědět výsledek, ale nemůžu slíbit, že se do toho určitě dám.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: jak vymontovat spínačku

Příspěvek od Koudy01 »

Minule tyden sem tu mel jedno XJ, kterymu taky blbla spinacka. Dostat ju do polohy ON chtelo trochu gryf. Takze asi se to fakt deje, ze casem prestane fungovat.
Odpovědět