jak vymontovat spínačku

VojtaMX
Příspěvky: 52
Registrován: ned 14. led 2018 18:13:42
Kraj: Praha
Obec: Praha 10
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 1998

jak vymontovat spínačku

Příspěvek od VojtaMX »

Ahoj, zdravím zkušenější XJ jezdce a zkouším najít radu na vyřešení mého problému. Na XJ 600 S 1998 mi začala zlobit spínačka - prostě mi šlo těžko přepnout na polohu ON. Někdy se mi to podařilo až po opravdu hodně pokusech a protože je to blbá závada, která může člověka v nejhorší chvíli pěkně vypéct, rozhod jsem se spínačku vymontovat a sehnat jinou. Podle Haynes manuálu to vypadalo jako hračka, nevládnu sice dobře angličtinou, ale chápu to tak, že mám odšroubovat dva šrouby na spodku spínačky, který jí spojujou s brejlema. Jenže šrouby maj půlkulatou hlavu bez drážky nebo kříže.
Nechce se mi věřit, že by se musely odvrtat. Je to normální nebo jsem to blbě pochopil? Řešil jste to někdy někdo?
Díky za každou dobrou radu.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: jak vymontovat spínačku

Příspěvek od Koudy01 »

Cau, zkousel si do ni nastrikat WDcko? Tak jako vsechny hejblatka je potreba i spinacku obcas namazat. Normalne do otvoru pro klicek nastrikej trochu WDcka, zasun klicek a prepinej polohy. Pokud si to nedelal, uvidis, jak to najednou pujde lehce.
VojtaMX
Příspěvky: 52
Registrován: ned 14. led 2018 18:13:42
Kraj: Praha
Obec: Praha 10
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 1998

Re: jak vymontovat spínačku

Příspěvek od VojtaMX »

To jsem zkoušel jako první. Možná to trochu pomohlo, ale těžko říct. Možná to místo na dvacátej pokus vyšlo na patnáctej, ale rozhodně nic s čim bych byl spokojenej.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: jak vymontovat spínačku

Příspěvek od Koudy01 »

To je divny. Spis bych rekl, ze to funguje naopak - cim vychozenejsi zamek, tim lehceji jde odemcim.
Kazdopadne ty ovalny srouby tam sou schvalne. To se na spinacky dava. I u aut to tak je. Pokud tam nepujde vyriznout drazka nebo to nepujde povolit tak, ze budes nejakym sekackem tukat ve smeru otaceni, nezbyde ti asi nic jinyho, nez to odvrtat.
VojtaMX
Příspěvky: 52
Registrován: ned 14. led 2018 18:13:42
Kraj: Praha
Obec: Praha 10
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 1998

Re: jak vymontovat spínačku

Příspěvek od VojtaMX »

Ahoj, spínačka je zatim tam kde má bejt, mám sundanou jenom přední masku a nedá se k ní nějakym nástrojem kloudně dostat. Blbý je, že na místě, kde teď motorku mám, je bídný technický zázemí. Pokud bych někam vyjel a nepodařilo by se mi dostat klíč do polohy ON, je možnost to nějak obejít a nastartovat a svítit i na polohu OFF?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: jak vymontovat spínačku

Příspěvek od Koudy01 »

No, vedou od ni dva konektory. Kdyz je rozpojis a podle schematu proklemujes do polohy ON, tak by to fungovat mohlo. Nekde na miste to ale bez toho, aniz by sis to "natrenoval" v garazi, asi nedas.

Druhe klicek funguje stejne blbe?
JP78
Příspěvky: 1
Registrován: ned 19. lis 2017 14:28:08
Kraj: Jihomoravský
Obec: Prštice
Motorka: XJ 900
Rok výroby: 1997

Re: jak vymontovat spínačku

Příspěvek od JP78 »

Ahoj. Jak psal Koudy vyzkoušej druhej klíč nebo si nech udělat novej. JP.
Jurapee
Příspěvky: 425
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: jak vymontovat spínačku

Příspěvek od Jurapee »

Ahoj,
Mě taky šla spínačka hůř, ale jen pokud jsem tam strčil klíč určitým způsobem (jednou stranou), pokud jsem jej otočil o 180°, tak to bylo vždy v pohodě. Nastříkal jsem něco jako WD a od té doby docela klid.
A ty šrouby bez šlicu jsou schválně, jak je psáno výše, prostě zabezpečení :-). Pokud nutná výměna, tak navrtat díru a použít vytahovák, něco takového: https://www.primadilna.cz/Vytahovaky-za ... -d1587.htm
Jura
VojtaMX
Příspěvky: 52
Registrován: ned 14. led 2018 18:13:42
Kraj: Praha
Obec: Praha 10
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 1998

Re: jak vymontovat spínačku

Příspěvek od VojtaMX »

Ahoj, druhej klíč jsem zkoušel a přišlo mi to ještě horší. Klíčem jsem samozřejmě zkoušel otáčet různě, snad na všechny způsoby. Nejvíc se asi osvědčilo stát před motorkou a otáčet klíčem levou rukou, nicméně to není řešení, který bych si představoval.
S těma šroubama (zabezpečením) už to chápu, přece jenom se kdysi asi kradly i takovýhle motorky, jenom mě překvapilo, že to v Haynes vůbec nezmiňujou.
No nic, takže teda asi sundat horní brejle a odvrtat.
VojtaMX
Příspěvky: 52
Registrován: ned 14. led 2018 18:13:42
Kraj: Praha
Obec: Praha 10
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 1998

Re: jak vymontovat spínačku

Příspěvek od VojtaMX »

A ještě dotaz, ví někdo jakej je potřeba klíč na matici řízení?
Odpovědět