přední světlo - clonka

Odpovědět
VojtaMX
Příspěvky: 52
Registrován: ned 14. led 2018 18:13:42
Kraj: Praha
Obec: Praha 10
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 1998

přední světlo - clonka

Příspěvek od VojtaMX »

Ahoj,
zase jeden vypečenej dotaz. Pořídil jsem přední kapotáž (tak o jeden malej chlup lepší než mojí původní) i s předním světlem a radoval jsem se, že má i tu "clonku" před hlavní žárovkou, kterou jsem z původního světla musel vyrvat, protože jí praskl jeden úchyt a hrozně chrastila a asi i blbě stínila světlo.
Radost mě přešla, když jsem doma zjistil, že tahle sice má oba úchyty, ale nedržej úplně pevně, takže se clonka viklá a bude tím pádem zase chrastit.
Nějaký řešení mě sice napadaj, ale radši se napřed zeptám, abych nevymejšel Emeriku nebo to zbytečně nezkurvil :lol:
Tak co, nějaký nápad?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: přední světlo - clonka

Příspěvek od Koudy01 »

Čau, nevím, jestli se mi clonka vikle, protože sem do ní nedrbal. Možná kdybych do ní drbnul, tak upadne. Proto to nedělám 8-) Ale vím, že mi chrastí celá parabola. Prostě, když chytnu za žárovku a zalomcuju s ní, vikle se celá parabola světla asi o 2mm. Při určitých otáčkách to chytalo slušný rezonance.
Schválně píšu chytalo. Buď sem si na to totiž zvykl nebo sem to už někdy v minulosti opravil, protože už to neslyším.

Tak možná máš tento problém a clonka je v klidu, i když se viklá. O co by totiž v tom světle bouchala? O žárovku?

Parabola světla je vyhřáté a tudíž už hodně křehké plast. Na to pozor při pokusech.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: přední světlo - clonka

Příspěvek od Mexican »

ja clonku nemam, odtrhol som ju ked som cistil svetlo po kupe motocyklu
Trochu som laboroval s nastavenim svetla a da sa s tym jazdit, ludia nepreblikavaju takze asi neoslnuje. Pocitam ze zalepit by to asi slo, ale uprimne v tom nevdim okrem "historickej hodnoty"ziadny realny benefit pre prevadzku XJcka
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 979
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: přední světlo - clonka

Příspěvek od OTIS »

Ta clonka k ničemu není. Byla tam kvůli žárovkám, které neměly nastříkanou tu stínící čepičku.
VojtaMX
Příspěvky: 52
Registrován: ned 14. led 2018 18:13:42
Kraj: Praha
Obec: Praha 10
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 1998

Re: přední světlo - clonka

Příspěvek od VojtaMX »

Aha, tak to by mě vůbec nenapadlo, že to před dvaceti lety žárovky neměly.
Každopádně dík všem.
Odpovědět