Dotaz

Klasik
Příspěvky: 14
Registrován: úte 18. pro 2018 20:10:27
Kraj: Karlovarský
Obec: Karlovy Vary
Motorka: xj 900 f
Rok výroby: 1984

Re: Dotaz

Příspěvek od Klasik »

Fajfky vyměněné taky. Originální. Třeba 200 km jako hodiny a pak zase.
DuroM65
Příspěvky: 324
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: Dotaz

Příspěvek od DuroM65 »

Mne tiez volnobeh na 900vke nejde idealne...

Chodi hore dole resp. ked dam dlhsiu dialnicu tak mam 1400, ked sa kotulam po okreskach tak 950.... ale mam pocit ze pomohlo dat bohatsiu zmes, lebo sviecky som mal take biele, ze som sa bal aby ma niekto nepraskol slnieckarom ako rasistickeho fasouna.

Ale podla toho co pises ako su na tom hladiny v karbecoch????

A hlavne kontrolovat zopar krat po sebe, lebo mne sa sekal ventil v plavakovke a ked sa kusol, tak preplavilo a zdochlo...

Definitivne som to ale zistil, ked sa konecne zacal zasekavat tak, ze po case masina zdochla a z prepadov na karbecoch mi zacal chcat benzin. Stacilo klepnut po karbecoch zlahka srubovakom a zasa OK... len sa to nedalo robit za JAZDY :( ... sranda


DuroM
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
Klasik
Příspěvky: 14
Registrován: úte 18. pro 2018 20:10:27
Kraj: Karlovarský
Obec: Karlovy Vary
Motorka: xj 900 f
Rok výroby: 1984

Re: Dotaz

Příspěvek od Klasik »

Děkuji všem za snahu mi pomoc, ještě
jednou projdu co jste mi napsali. Jinak po včerejší konfrontaci s mechanikem jsme se shodli, že to je v elektr - nějaký studeňák. 😬Díky 😁
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Dotaz

Příspěvek od Koudy01 »

Ja to na elektriku moc netipuju. Ten zasekavajici se ventilek nebo plovak by to mohl byt. I to, ze po pridani plynu chvilu trva, nez se sebere, by na to sedelo.
Jirka Dosky
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 31. led 2019 10:26:17
Kraj: Vysočina
Obec: Pelhřimov
Motorka: Xj 900 Diversion
Rok výroby: 1998

Re: Dotaz

Příspěvek od Jirka Dosky »

Ahoj, nevím jestli to pomůže, ale já měl podobný problém. Při vyšší rychlosti se začínala jako dusit a nechtěla se rozjet a občas špatně držela volnoběh. Zkusil jsem vyčistit svíčky a byl chvilku klid. Pak to začalo znova. Tak jsem dal svíčky nové a po asi dvou tisících to bylo zas. Vždy jsem dal předepsané NGK. Nakonec jsem na radu dal naše Brisky a od té doby mám docela klid. Ve vyšších otáčkách už se to nedusí a volnoběh je taky lepší, i když je to trochu svérázná mašina. Když se ohřeje tak drží tak 900, když ji proženeš tak pak klidně drží i 1100. Ale to asi bude vcelku normální.
Klasik
Příspěvky: 14
Registrován: úte 18. pro 2018 20:10:27
Kraj: Karlovarský
Obec: Karlovy Vary
Motorka: xj 900 f
Rok výroby: 1984

Re: Dotaz

Příspěvek od Klasik »

Nazdar. Ten zaseknutý ventil v karburátoru by to mohl být také, ale divné je, že to hned zase chytne. Karburátor by měl být přece prázdný. Jak se tato závada opravuje. U starších karburátorů se dal ventil vyměnit, jak je to tady zatím nevím. Nebo ho stačí jen vyčistit. Dík.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Dotaz

Příspěvek od Koudy01 »

Zalezi, kde se zasekne. Muze byt prazdne a nebo taky preplnene. Spis bych to videl na to preplneni. A to pak asi chytne. Muze se zasekavat ventil nebo i plovak. Plovak taky muze byt dirave a plne benzinu. To vse asi bude chtit zkontrolovat.
Klasik
Příspěvky: 14
Registrován: úte 18. pro 2018 20:10:27
Kraj: Karlovarský
Obec: Karlovy Vary
Motorka: xj 900 f
Rok výroby: 1984

Re: Dotaz

Příspěvek od Klasik »

Zdravím kolegy.
Tak závada objevena. Řídící jednotka.
Nevíte kde by se dala sehnat na xj 900 1984. Zatím co jsem se ptal je to problém. Díky Klasik
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Dotaz

Příspěvek od kozoroh1 »

Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Dotaz

Příspěvek od eMnatřetí »

Klasik píše: ned 07. bře 2021 9:56:19 Zdravím kolegy.
Tak závada objevena. Řídící jednotka.
Nevíte kde by se dala sehnat na xj 900 1984. Zatím co jsem se ptal je to problém. Díky Klasik
Ty vole fakt nevím mám na své 4 karbce bez katu, tak nevím co by tam řídila. Vypucuj karbce a šup na podtlaky :roll:
Naposledy upravil(a) eMnatřetí dne ned 07. bře 2021 20:07:49, celkem upraveno 1 x.
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Odpovědět