Ukazatel paliva

takjanevim
Příspěvky: 7
Registrován: ned 19. lis 2017 15:49:15
Kraj: Ústecký
Obec: Louny
Motorka: xj900s
Rok výroby: 1996

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od takjanevim »

Taky mě letos přestal ukazovat palivoměr,začal jakoby blbnout,poskakovat ručička,pak ukazoval jen na bočním stojanku a nyní už neukazuje vůbec.Jak známo je to jejich bolest a i když ukazoval,bylo to spíše takové orientační.kontrolka svítí,zkoušel jsem do mrtě vypustit nádrž a rosvítila se ale přesto na to nespoléhám,řeším tak že vždy po tankování vynuluji denní ukazatel km a když najedu 300km jdu tankovat a zase vynuluji k.m.
k2j89
Příspěvky: 11
Registrován: pon 04. čer 2018 8:46:13
Kraj: Liberecký
Obec: Raspenava
Motorka: Yamaha XJ 900 S
Rok výroby: 1995

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od k2j89 »

Denní počítadlo využívám také, jen mám rád věci v pořádku a chtěl bych aby to fungovalo, přestože čtu, že to žádnou směrodatnou hodnotu nemá, ukazuje si to jak chce. Jen mě prostě ta spadlá ručička otravuje :lol: :lol: . Pokud to už někdo řešil a vyřešil, tak bych rád věděl jak na to. Kabeláž projdu a mrknu se i na plovák, díky za rady
k2j89
Příspěvky: 11
Registrován: pon 04. čer 2018 8:46:13
Kraj: Liberecký
Obec: Raspenava
Motorka: Yamaha XJ 900 S
Rok výroby: 1995

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od k2j89 »

Tak jsem to proměřil a v přístrojovce to není, pokud propojím konektory od přístrojovky, tak ručička vyjede až nahoru, teď mi zbývá se ještě podívat na plovák v nádrži. Až něco zjistím, tak se zase ozvu.
Ivan1
Příspěvky: 9
Registrován: stř 10. led 2018 19:11:50
Kraj: Ústecký
Obec: Ústí nad Labem
Motorka: xj900
Rok výroby: 1995

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od Ivan1 »

Po rozsvícení hladového oka mi zbývá v nádrži 5 l paliva (odzkoušeno dotankováním plné nádrže, a tehdy nastavuji denní ukazatel km na 0). Mechanik zjistil, že mám ulomený kontakt u plováku - výměna je drahá a s opravou si nevím rady. Prý je to nějaký plíšek. Taky bych byl rád, kdyby se mi na palubce všechno hýbalo, ale co dělat, výše zmíněné mi musí pro hlídání stavu paliva stačit.
Michal
Příspěvky: 409
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od Michal »

Ahoj pokud by někdo zjistil na devítce dojebaný plovák, což je docela nepravděpodobné, válí se mi doma na ponku. S drátěným raménkem a půlměsícem s kontaktem reostátku (potenciometru). Bohužel ten protikus byl nenávratně prošoupán, uštvánléty :D Opravu, resp. výrobu nového jsem pro časovou náročnost a lenost zavrhl... :D
Ivan1
Příspěvky: 9
Registrován: stř 10. led 2018 19:11:50
Kraj: Ústecký
Obec: Ústí nad Labem
Motorka: xj900
Rok výroby: 1995

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od Ivan1 »

Michale, ten protikus je "plíšek", který se může utrhnout? Nikdy jsem to neviděl ani na obrázku, jenom mi to mechanik popisoval. Potřeboval bych konsultaci, zkusím Ti zavolat. Kdybych se mohl na součástku podívat, byl bych Ti vděčný. Občas totiž jezdím za dcerou do Tábora a s autem do opravny do Chýnova.
Odpovědět