Nejde do výkonu a střílí do výfuku

Odpovědět
Kuba
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08. dub 2020 3:52:01
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hať
Motorka: XJ 900F
Rok výroby: 1992

Nejde do výkonu a střílí do výfuku

Příspěvek od Kuba »

Ahoj přátelé Xjčkáři,
Potřeboval bych prosím poradit. Vlastním XJ 900F, 1992,po zimě jsem nastartoval moto, všechno pohodě, nechal jsem zahřát, držela pěkně volnobeh, ale při přidávání plynu nechtěla jít do výkonu, max. tak 5000 otáček, začala střílet do výfuku a při pouštění plynu otáčkoměr spadl na nulu a moto zdechla. Zase jsem nastartoval a takhle pořád dokola.
Bude problém v palivu, natankovat jsem před zimou Vervu 100 nebo bude zakopaný pes někde jinde.
Michodem jsem dělal repasi palivového kohoutku, protože prolínal. Odpojil jsem hadicku, podtlakovou jsem ne hal a začal startovat, tak z kohoutku normálně benzín tekl.
Moc děkuji za nějakou radu.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Nejde do výkonu a střílí do výfuku

Příspěvek od Koudy01 »

Ahoj,
těžko jednoznačně určit, co se ti s tím událo. Podle popisu bych to tipoval na špatnou dodávku paliva nebo vzduchu. Můžou být přicpaný karburátory, pal. filtr nebo něco jinýho v cestě paliva. A nebo můžeš mít myši v airboxu, nasátou hadru v airboxu, neprůchozí vzduchový filtr a tak. Taky zkontroluj výfuky. Jestli to fouká ven :-) Myši můžou být i tam.
Pak mě ještě napadají svičky. Ale u těch problém moc nevidím. Být tam ale může.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Nejde do výkonu a střílí do výfuku

Příspěvek od kozoroh1 »

Asi bych to viděl na nějaký bordel v karburátorech. Já měl po jedné zimě něco podobného. Když jsem si uvědomil, že se budu hrabat v karburátorech postavil jsem ji zpět a řekl si zítra. Druhý den jsem jí nastartoval, nechal ohřát a protůrovával. Když jsem podržel plyn rána a když jsem neubral zdechla. Ale pokaždé se otáčky zvedaly výš a výš. Až se to nějak propláchlo či co. Hele od té doby už to pak nikdy neudělala. Zkus to znovu. Ona si dá říct. Nezůstává ti pootevřený sytič?
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Nejde do výkonu a střílí do výfuku

Příspěvek od Kodl »

přijde mi to, že málo benzínu. Sítko v nádrži a pod...
Kuba
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08. dub 2020 3:52:01
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hať
Motorka: XJ 900F
Rok výroby: 1992

Re: Nejde do výkonu a střílí do výfuku

Příspěvek od Kuba »

Ahoj chlapi,

Moc děkuji za rady, o víkendu to znova vyzkouším,jestli se k tomu vůbec dostanu(bo jaro je tu :( a práce kolem baráku :oops:) a začnu asi s těmi svíčkami, pak budu postupovat dále, sytič je v pořádku, nikdy jsem s tím problém neměl, podtlaky se dělaly asi před rokem, kdyby se musely vyčistit karburátory, je složité je vytáhnout?
Ještě jednou děkuji a dám zase vědět, jak jsem pokročil.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Nejde do výkonu a střílí do výfuku

Příspěvek od Koudy01 »

kdyby se musely vyčistit karburátory, je složité je vytáhnout?
Na 900F jsem karburátory ještě nečistil. Ale vždy je to jen šroubování a odpojování ;) Pokud si trochu technicky zdatné, měl bys to zmáknout. Nejdřív ale zkus ty karburátory odkalit. Dole na plovákové komoře by měl být odkalovací šroubek.
Kuba
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08. dub 2020 3:52:01
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hať
Motorka: XJ 900F
Rok výroby: 1992

Re: Nejde do výkonu a střílí do výfuku

Příspěvek od Kuba »

Ok, zkusím to odkalit, ten šroubek bude společný poro všechny karburátory nebo bude mít každý svůj
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Nejde do výkonu a střílí do výfuku

Příspěvek od Koudy01 »

Každé má svůj. Žlutá šipka ukazuje na šroubek, které o pár otáček povolíš. Z díry u červené šipky ti poteče benzín na motor a pak na podlahu :) Čím víc šróbek povolíš, tím líp to poteče a vyplaví víc bordela. Až benzín přestane vytíkat, šrófek zase dotáhneš. Potom můžeš nastarovat, ať se karburátory zase zaplaví. Zdechnout motor a odkalit to ještě jednou. Ať je to pořádně.

maxresdefault.jpg
Hmm, nějak špatně se to nahrálo. Ale šipky vidět jdou.
Kuba
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08. dub 2020 3:52:01
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hať
Motorka: XJ 900F
Rok výroby: 1992

Re: Nejde do výkonu a střílí do výfuku

Příspěvek od Kuba »

Ahoj , tak jsem se včera k tomu na chvíli dostal, vyndal svíčky, byly černé jak bota, očistil jsem kartáčem, dal zpátky, bylo to trochu lepší, ale pořád stejná písnička. Když nechám trochu pootevreny sytič, tak jede normálně.
Dneska vytáhnu karburátory a vyčistim v ultrazvuku. Nevíte rozměry těch malých o-kroužků v karbcich?
Díky
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Nejde do výkonu a střílí do výfuku

Příspěvek od Koudy01 »

Kuba píše: čtv 16. dub 2020 6:20:39 Dneska vytáhnu karburátory a vyčistim v ultrazvuku. Nevíte rozměry těch malých o-kroužků v karbcich?
Pokud to na sytič jede, bude tam něco přicpanýho. Snad ten ultrazvuk pomůže.
Ty rozměry tu asi nikdo bohužel vědět nebude.
Odpovědět