Vyhřívaný gripy

Odpovědět
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Vyhřívaný gripy

Příspěvek od Kodl »

tak s přibližuijící se vánoční vyjížďkou by mě to taky zajímalo škoda, že to z ali nestihne přijít. Pasujou ty čínský na plynový lanko u yamahy?
a jak ten přívodní drát u plynové rukojeti?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Vyhřívaný gripy

Příspěvek od Koudy01 »

Pasujou ty čínský na plynový lanko u yamahy?
Asi to ma uchyt jen na jedno lanko. Aspon podle fotek.

Zmeril sem prumer heftu na XJ a sou tam gripy o prumeru skoro 32,5mm. 35mm uz asi neni takove rozdil. Takze jeste budu chvilu premyslet, jestli to potrebuju a kdyz vymyslim, ze jo, pujdu asi taky do tech osvedcenych Oxfordu.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívaný gripy

Příspěvek od Mexican »

Kodl píše: čtv 06. pro 2018 20:22:48 tak s přibližuijící se vánoční vyjížďkou by mě to taky zajímalo škoda, že to z ali nestihne přijít. Pasujou ty čínský na plynový lanko u yamahy?
a jak ten přívodní drát u plynové rukojeti?
instalacia bola na cca 20 minut, plynove lanko sedelo uplne napohodu. Co som ale na prvy krat nezvladol bolo namazanie plynovej rukovate (vnutro som nechal povodne, pretoze sa mi to nechcelo odtrhat a lepit nanovo) - mal som teda trochu tempomat,pac sa mi nevracal plyn nazpat :-D ale premazane kvalitnou grafitovou vazelinou a odvtedy funguje fajn.

z ciny to ide 3-4 tyzden, teraz na vianoce by som to nepokusal (velka stratovost balickov)
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Vyhřívaný gripy

Příspěvek od Kodl »

Ztrátovost balíčků z ali mám celoročně tak 1-2%, a nepozoruju že by se to měnilo s ročním obdobím, akorát to extra dlouho trvá přes jejich novej rok. Co je zajímavá věc, firma Gatema co dělá plošňáky v ČR, má v tom stejným období nejvíc zakázek... Svět je globální vesnice.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Vyhřívaný gripy

Příspěvek od OTIS »

Už delší dobu mně na Oxfordech funguje vyhřívání na pravé straně jen podle nálady, tak sem se nechal inspirovat Mexicanem a něco podobného objednal. Zpracování rukojetí je dobré, ten ovladač pro zapínání a regulaci je opravdu vychytaný ;) Taky je výhodou, že se to nenasazuje na plynovou rukojeť, ale je to komplet rukojeť s mechanismem pro lanka.

Neuspokojily mě dráty – jsou krátké, hóódně tenké a na velké části bez další izolace. U verze N vychází konektory za světlomet, stejně tak krabička s elektronikou, protože ty kabely dál nedosáhnou (toto bych předpokládal někde pod nádrží). Takže do míst, které není příliš chráněno před deštěm. Z těchto důvodů bych to nedoporučoval připojovat přímo na baterku a taky je nutné dodat pojistku…
WP_20190518_10_26_21_Pro.jpg
WP_20190518_16_46_00_Pro.jpg
WP_20190518_16_45_30_Pro.jpg
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívaný gripy

Příspěvek od Mexican »

Otis, ja som ich napojil na parkovacku (takze krabku s elektrom som naeskapaskoval pod svetlo).. funguje to uz myslim tretiu sezonu a dazdov som zazil dost. a hreju stale obstojne
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Vyhřívaný gripy

Příspěvek od Koudy01 »

Mexican píše: sob 18. kvě 2019 18:24:40 Otis, ja som ich napojil na parkovacku (takze krabku s elektrom som naeskapaskoval pod svetlo).. funguje to uz myslim tretiu sezonu a dazdov som zazil dost. a hreju stale obstojne
Normálně napájení si dal na parkovačku? To seš dle mě odvážné. Já bych to dal zvlášť. Nebo třeba na drát, co napájí zásuvku. Aby mi v případě problému nevyhořel hlavní svazek, ale když tak jen samostatný vedení k zásuvce/gripům.

Škoda, že sou tak plastový a krátký. Ono teda XJčko má ty gripy zbytečně dlouhý. Myslím, že i Oxfordy snad kromě jednoho typu (Adventure tuším) sou taky kratší.
Jurapee
Příspěvky: 425
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Vyhřívaný gripy

Příspěvek od Jurapee »

OTIS píše: sob 18. kvě 2019 18:17:37 Už delší dobu mně na Oxfordech funguje vyhřívání na pravé straně jen podle nálady, tak sem se nechal inspirovat Mexicanem a něco podobného objednal. Zpracování rukojetí je dobré, ten ovladač pro zapínání a regulaci je opravdu vychytaný ;) Taky je výhodou, že se to nenasazuje na plynovou rukojeť, ale je to komplet rukojeť s mechanismem pro lanka.

Neuspokojily mě dráty – jsou krátké, hóódně tenké a na velké části bez další izolace. U verze N vychází konektory za světlomet, stejně tak krabička s elektronikou, protože ty kabely dál nedosáhnou (toto bych předpokládal někde pod nádrží). Takže do míst, které není příliš chráněno před deštěm. Z těchto důvodů bych to nedoporučoval připojovat přímo na baterku a taky je nutné dodat pojistku…

WP_20190518_10_26_21_Pro.jpg

WP_20190518_16_46_00_Pro.jpg

WP_20190518_16_45_30_Pro.jpg
Ahoj Otis, pošli mi odkaz co za konkrétní Oxfordy jsi koupil, že bych se taky nechal inspirovat :D Zima je daleko, tak mám času dost :lol:
J.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Vyhřívaný gripy

Příspěvek od kozoroh1 »

Mám doma ty samé. Nestačil jsem je nainstalovat na XJ. Jestli je někdo chce nechám je zdarma. Mexicanovi to tam sedí dobře. Šíroké jsou 12cm.
Přílohy
M1.jpg
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Vyhřívaný gripy

Příspěvek od Koudy01 »

kozoroh1 píše: sob 18. kvě 2019 22:28:29 Mexicanovi to tam sedí dobře. Šíroké jsou 12cm.
On tam ma totiz nejaky jiny zavazicka. Jinak maji XJckovy gripy 13cm. Nebo nevim. Ale ja mam 13 a Otis puvodne asi taky podle fotky.
Odpovědět