Čištění karburátorů

Odpovědět
Mazlik
Příspěvky: 68
Registrován: úte 21. lis 2017 15:08:54
Kraj: Středočeský
Obec: Hřebeč
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1993

Čištění karburátorů

Příspěvek od Mazlik »

Ahoj, tak jsem využil prodlouženého víkendu a čistil jsem karburátory.
Ať žije biosložka, jelikož byli celé zalepené a membrány se skoro nechtěli hýbat.
Každopádně zjistil jsem jednu nemilou věc a to je to že mám na 1 valci prasklou membránu a když už jsem byl v tom rozebírání tak jsem si všiml jedné zvláštnosti a to je unašeč pružiny membrány, který je sundavací a drželo se pod ním strašná spousta bordelu a teď otázka má tato podložka u karburátoru být? případně nevšiml jsem si že by to mělo nějaký vliv na výkon protože to tam vždy bylo a motorka jezdí dobře takže jsem je tam vrátil a neřeším
Přikládám fotky.
V manuálu o tom není ani slovo... že se to dá ještě víc rozebrat.
K1600_IMG_20180330_142018.JPG
K1600_IMG_20180330_142033.JPG
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Čištění karburátorů

Příspěvek od Koudy01 »

Rekl bych, ze to je zarazka, aby neslo uplne otevrit soupatko. To muzes vyzkouset. Sloz to s tim bazmekem a zkus prstem otevrit soupatko. Potom to sloz bez bazmeku a zkus, jestli to nahodou nejde vic. Pokud ta membrana neni uplne moc praskla, tak ju zkus odmastit a membranu zakapnout vterinakem. Mohlo by to fungovat. Reps. na skutru, co mame doma, byla v membrane asi 5mm dlouha prasklinka a zalepeni vterinakem funguje uz asi dva roky. Lepsi nez vterinak by byl mozna nejake silikon odolne benzinu.
Mazlik
Příspěvky: 68
Registrován: úte 21. lis 2017 15:08:54
Kraj: Středočeský
Obec: Hřebeč
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1993

Re: Čištění karburátorů

Příspěvek od Mazlik »

Hoj zkoušel jsem prstem vytlačit šoupátka až na maximum a bez problému jsem je zatlačil otázkou zůstává jestli je přetlačí i ta pružina, jelikož to jezdí uplně bez problémů tak je tam nechám. Každopádně je debilní že se pod tím drží bordel. Takže předtím jsem si toho nevšiml a čistil jsme a výsledek byl 0 páč tam mraky bordelu zůstalo. Tedy do chvíle než jsem zjistil že je to rozebírací :D
Zkusím vteřinové lepidlo na membránu a uvidíme jak to projde mám specialní na modely, které by to mělo udržet aniž by jsme oblemcal zbytek membrány.
Nemáte někdo v karburátorech tento bazmek? Zajímalo by mne zda to tam doopravdy patří či nikoliv...
Odpovědět