El. Palivové čerpadlo

Mazlik
Příspěvky: 68
Registrován: úte 21. lis 2017 15:08:54
Kraj: Středočeský
Obec: Hřebeč
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1993

El. Palivové čerpadlo

Příspěvek od Mazlik »

Ahoj,
jelikož jsem se zbláznil začínám přemýšlet o výměně podtlakového čerpadla za Elektrické, né že by mi podtlak nestačil, ale pohodlí je lepší s elektrickým. Dostal jsem od kamaráda čerpadlo které si objednal v číně (lépe řečeno objednal si dvě, a pro to jedno teď nemá využití, tak jsem se stal hrdým majitelem a darovanému koni na zuby nekoukej)
Otázka nastává zda je to čerpadlo použitelné či nikoliv, má ho nainstalované ve své staré motorce, která měla elektrické a funguje mu už asi 2 roky.
Trošku se bojím toho aby čerpadlo utáhlo Yamahu, přeci jen on ho má v jednoválci krosce která je o objemu 400 možná 500 ccm nedá se to moc určit.
Poslal mi odkaz na to čerpadlo s jeho parametry...
Co myslíte risknout to či ne?

Product name:Electric fuel pump

Part No.:HEP-02A

Voltage:12V

Material:brass

Item net weight:0.34kgs

Item diameter:55mm

Fitment:5/16'' inline for most of the car ,motorcycle, ATV

Pressure:7PSI

Flow:115 LPH

Voltage: 12V

Current:1.5A

https://www.aliexpress.com/item/Brand-N ... autifyAB=0
nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: El. Palivové čerpadlo

Příspěvek od nevo7 »

Snáď OK. Veď pri náhradách píšu menší prietok vzduchu aj tlak /len 2-4PSI/:
Zaleží na uchytení, prípadne vývodoch /či po stranách alebo na jednej strane/. Veď to v kľude môže byť aj z inej používanej moto japonskej produkcie: https://www.ebay.com/itm/12V-1A-50-60-L ... 1D&vxp=mtr
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: El. Palivové čerpadlo

Příspěvek od Mexican »

tlak 7 barov? phuu, to si myslim, ze bude chciet regulator :-)
aky ma tlak origo neviem, ale napr u Scarvera co je striekacka je regulator nastaveny na 4 bary
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: El. Palivové čerpadlo

Příspěvek od Koudy01 »

7PSI je 0,5 baru. A to jeste beztak cinani ty PSI merili necim s cinskou odchylkou, takze to nakonec budou tak ty 4PSI. Nebal bych se toho a klidne to tam soupnul. Teda pokud by motorka nefungovala. Kdyz funguje, jak sam pises, nedelal bych s tim nic ;-) Cim min dratu, tim vic spolehlivosti :D
Mazlik
Příspěvky: 68
Registrován: úte 21. lis 2017 15:08:54
Kraj: Středočeský
Obec: Hřebeč
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1993

Re: El. Palivové čerpadlo

Příspěvek od Mazlik »

To Koudy01: To je právě ono, funguje to v pohodě i s podtlakovou, která je blbproof a dokavad to funguje tak na to nebudu sahat.

Zkusím to nainstalovat na test a vrátím tam pak zpět podtlakovou a tuhle nechám v záloze :D
Hodím sem pak článek z instalace, jestli se podaří a bude to fachat, tak jak má :)

Zajímalo mě jaké má parametry originální pumpa, ale nikde jsem je nenašel, trošku se bojím toho aby ten tlak paliva nebyl moc velký a nezačal mi někde stříkat benzín, případně aby to stačilo zaplavovat komory benzínem :D
nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: El. Palivové čerpadlo

Příspěvek od nevo7 »

Skôr to robia všetko rovnaké, čiže kým to napumpuje benzín, to mne aj 1 minútu trvá /a to stojí 2 týždne/.
Jarin2
Příspěvky: 83
Registrován: sob 18. lis 2017 7:30:07
Kraj: Královehradecký
Obec: Javornice
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 2002

Re: El. Palivové čerpadlo

Příspěvek od Jarin2 »

Ahoj potřebuji poradit a asi to patří sem. Mám problém s palivem a to takový, že třeba jedu čtyřicet km a motorka začne vynechávat v zátěži až prostě zastaví a jsem bez paliva v karburátoru. Zastavím dám sytič a motorku nastartují a počkám až se zase chytne a jedu ale při tomto startu slyším že čerpadlo vrčí a dopumpovava benzín. V čerpadle jsem měnil kontakty neboť jsem si myslel že to dává málo benzínu ale asi to tím není. Ještě chci říct že vše jsem vyčistil a nikde jsem nenašel špínu kohout, karburátory, tak mi poraďte co stim.
Uživatelský avatar
xy
Příspěvky: 275
Registrován: pát 17. lis 2017 16:09:48
Kraj: Středočeský
Obec: Ouběnice, Hojšín
Motorka: fzs 600
Rok výroby: 1998

Re: El. Palivové čerpadlo

Příspěvek od xy »

Jarin - odvzdušnění nádrže máš v pořádku?
...kam nevidím, tam neletím...
Jarin2
Příspěvky: 83
Registrován: sob 18. lis 2017 7:30:07
Kraj: Královehradecký
Obec: Javornice
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 2002

Re: El. Palivové čerpadlo

Příspěvek od Jarin2 »

No když jsem měl nádrž dole, tak jsou tam dvě hadice a do nich sem foukal a šlo to profouknout i sát. Jen nevím přesně jestli ta díra pod víčkem s tou gumou je průchozí.
Jarin2
Příspěvky: 83
Registrován: sob 18. lis 2017 7:30:07
Kraj: Královehradecký
Obec: Javornice
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 2002

Re: El. Palivové čerpadlo

Příspěvek od Jarin2 »

Ještě mě napadá jestli se nepřilepí membrána v kohoutu to už mi říkal Koudy ale zkoušel jsem to jezdit na pozici PRI a udělalo to taky. Ono to udělá když třeba mám víc plynu na výkon do kopce nebo asi když to zrovna potřebuje víc paliva.
Odpovědět