Po pul roce nechce nastartovat

Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od Koudy01 »

Na te druhe fotce mas ty hadicky, kteryma ma tyct benzin pod motorku, nasazeny spatne. Patri tam, kde ti tece pri povoleni sroubku benzin.

Benzin do motorky tyct muze. Cerpadlo je normalne pruchozi. Ani by tam nemuselo byt. A na spouste motorek taky neni. Jenze XJ ma urcitou cast nadrze pod hladinou karburatoru (asi poslednich 5 litru) a prave kvuli tomu, aby byla motorka schopna vycucnout celou nadrz, tam to cerpadlo je. Pokud mas tedy v nadrzi vic benzinu, muze benzin do karburatoru tyct samospadem. K tomu, aby se zabranilo teceni benzinu po vypnuti motoru, je v nadrzi podtlakove kohoutek. Motor se netoci, tedy nevyrabi podtlak a kohoutek je zavrene. Motor se toci, vyrabi podtlak, kohoutek tece (pokud je v poloze ON nebo RES. Na PRI je otevrene porad). V kohoutku je membrana, ktera muze byt spatna (nezavira), tudiz ti kohoutek tece i pri vypnutym motoru. To je ale jen jeden problem.
Druhou veci, ktera ma zabranit tomu, aby samovolne tekl benzin do karburatoru, jsou ventilky v kaburatorech. Muzou mit spatny o-krouzky nebo tela ventilku byt vymackany a pak spatne tesni a protika benzin.
MirKov
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03. dub 2018 12:35:14
Kraj: Ústecký
Obec: Louny
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1993

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od MirKov »

Vypada to opravdu jeste na problem s kohoutem. Protoze kdyz ho odpojim ( jako kdyz chci sundat nadrz ) a je v poloze ON tak porad tece benzin.
Vyresi to tato sada? : https://motoshop.miramoto.cz/cz/e-shop/ ... j-600.html nebo mam shanet jen membranu...

Diky
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od Koudy01 »

Tohle by to melo vyresit. Samotnou membranu asi nekoupis.
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od eMnatřetí »

...
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Fabca
Příspěvky: 3
Registrován: ned 21. lis 2021 21:36:49
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: Yamaha xj 600 diversion
Rok výroby: 1994

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od Fabca »

Zdravím všechny. Kluci mám problém se svou 600. Nechal jsem ji několik měsíců stát a taky mi nejde nastartovat. Baterku jsem nabídl, startér točí a nic. Zkoušel jsem ji i cuknout z kopce, taky nic. Co s tím? Nejsem zas úplně zbehlej v motorkách. Díky. Jsem z Brna kdyby mi někdo chtěl pomoct osobně.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od Mexican »

vypust benal a daj tam novy. ak to hadze iskru a tecie benal tak to nastartovat musi. pripadne investuj 200kc do novych sviecok :-)
Jurapee
Příspěvky: 425
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od Jurapee »

Fabca píše: pon 22. lis 2021 21:15:39 Zdravím všechny. Kluci mám problém se svou 600. Nechal jsem ji několik měsíců stát a taky mi nejde nastartovat. Baterku jsem nabídl, startér točí a nic. Zkoušel jsem ji i cuknout z kopce, taky nic. Co s tím? Nejsem zas úplně zbehlej v motorkách. Díky. Jsem z Brna kdyby mi někdo chtěl pomoct osobně.
Přepnout kohout na PRI, nechat pár minut a následně s plným sytičem to pak bez plynu zkusit.

A na vše další to už něco chce. Vyndat svíčky a juknout se na ně.
Nebo vyloučit benzín a ucpaný cesty až po palivový kohout a za ním se napojit hadici do karbců PET lahev s benálem,
....
Tak at se zadaří
Jura
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od Koudy01 »

Pokud nechytne, chtělo by to asi trochu servisní zásah. Vyměnit svíčky, odkalit karburátory, odpustit benzin a nalit čerstvý, zkontrolovat, jestli tam benzin vůbec teče a jestli si ze sání neudělaly myšky domeček. Jestli fakčí čidlo stojanu a neutrálu, jestli nemas vypnutej kill switch...a pak musí chytnout.

Osobne bohuzel nepomuzu.
Fabca
Příspěvky: 3
Registrován: ned 21. lis 2021 21:36:49
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: Yamaha xj 600 diversion
Rok výroby: 1994

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od Fabca »

Měl jsem problém již letos na jaro. Ale z kopce zduchnout pomohlo. Svíčky jsem měnil na jaro právě. Co se týče benzínu tak přes ty čtyři karburátory jsem upustil trochu benzínu přes ty ventili ve spodní části co tu už někde fotky byly. (možná dokonce v tomto vláknu). Neutral mi svítí a číslo stojanu nevím co je.. :-)
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od Koudy01 »

Pokud svítí neutrál, nemělo by čidlo stojanu vadit. Tak asi nevadí, že nevíš, co je. Je u stojanu, bočního a vypíná motor, když zařadíš kvalt s vyklapnutým stojanem.

Svíčky máš NGK? Můžou být ulitý. Mně nikdy nezlobily. Ale brácha s nima (nejspíš) během studených startů docela bojuje.
Odpovědět