Synchronizace karburátorů, seřízení volnoběžné směsi

Odpovědět
Dejv81
Příspěvky: 43
Registrován: ned 12. zář 2021 22:12:02
Kraj: Liberecký
Obec: Děčín
Motorka: Yamaha xj 600
Rok výroby: 1992

Re: Synchronizace karburátorů, seřízení volnoběžné směsi

Příspěvek od Dejv81 »

Ahoj chlapy,neporadil by někdo,kde jsem nacházejí ty stelovaci šrouby nacházejí, čím stelovat,jinak vše je jasné,jen jsem nenašel ty šrouby,a ještě otázka s karburátoru jdou malé hadičky a jsou zaslepeny já to má prvních dvou válcích nemám je to špatně???
Zdenda
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22. lis 2017 17:02:32
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 1999

Re: Synchronizace karburátorů, seřízení volnoběžné směsi

Příspěvek od Zdenda »

Dejv81 píše: úte 14. zář 2021 20:30:21 Ahoj chlapy,neporadil by někdo,kde jsem nacházejí ty stelovaci šrouby nacházejí, čím stelovat,jinak vše je jasné,jen jsem nenašel ty šrouby,a ještě otázka s karburátoru jdou malé hadičky a jsou zaslepeny já to má prvních dvou válcích nemám je to špatně???
Ten autocorrect je ale darebak. :D I kdyz asi nemuze za vsechno. :roll:
Nic ve zlym, ale cetl jsem to trikrat a porad jsem nepochopil vsechno. :D
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Synchronizace karburátorů, seřízení volnoběžné směsi

Příspěvek od Koudy01 »

Tady je NÁVOD, kde je fotka těch šroubů. Nejspíš to bude i v servisní příručce. Odkazy pro stažení servisních příruček jsou ZDE.
Budeš to seřizovat čím? U-trubicí? Nebo máš budíky?

Zaslepený hadičky - těžko hádat bez fotky, kdo co zaslepil. Tipuju, že to bude zaslepený předehřev karburátorů olejem. Asi to teklo, tak to někdo zaslepil. Ale je to jen tip. Lepší by bylo vyfotit, co máš zaslepený a odkud to vede. Tak to vyfoť.
Dejv81
Příspěvky: 43
Registrován: ned 12. zář 2021 22:12:02
Kraj: Liberecký
Obec: Děčín
Motorka: Yamaha xj 600
Rok výroby: 1992

Re: Synchronizace karburátorů, seřízení volnoběžné směsi

Příspěvek od Dejv81 »

Ok,vyfotím,seřizovat to budu těmi trubickami.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Synchronizace karburátorů, seřízení volnoběžné směsi

Příspěvek od Koudy01 »

Ty trubičky to chce trochu vychytat a přijít si na to, jak to seřizování funguje.

Chce to mít to Učko vysoký aspoň 100cm a naplněný do půlky nebo třetiny. Rozhodně nestačí výška Učka 20cm. Já to plnil petrolejem nebo lihem. Lepší, když motor nasaje toto jak vodu. Trubičky na přívodech je potřeba něčím přiškrtit, jinak ti budou hladiny v trubici strašně lítat. Buď něco narveš do trubiček - já dával molitan, protože to šlo pak pinzetou zase vydělat, když jsem vylíval líh z trubice - a nebo v adaptérech na přírubách to chce úplně malinkou dírku. Tak 0,3mm nebo tak něco.

Pokud to máš hodně rozhozený, je možný, že i když budeš mít Učko vysoký, bude mít některý z válců snahu nasát medium v trubici. Pak musíš motor rychle zdechnout, pokroutit seřizovacíma šroubkama naslepo a znova. Chvilku potrvá, než zjistíš, na kterou stranu vůbec motat. A o kolik, aby to něco udělalo, ale zároveň ne zas moc.

Jinak já bych cestou U-tribuce už nešel. Materiál na výrobu stojí nějaký peníze, vyrobit to stojí čas, odladit to, aby to fungovalo, stojí další čas a nervy a ve výsledku je to velkej krám, kterej všude zavazí.
Dejv81
Příspěvky: 43
Registrován: ned 12. zář 2021 22:12:02
Kraj: Liberecký
Obec: Děčín
Motorka: Yamaha xj 600
Rok výroby: 1992

Re: Synchronizace karburátorů, seřízení volnoběžné směsi

Příspěvek od Dejv81 »

Díky,za radu a prosím tě jak je to nejlepší seřídit, kdyby nemám budíky kdyby byl někdo z okolí Děčína. Tak bych byl rád zaplatil bych mu to.
Dejv81
Příspěvky: 43
Registrován: ned 12. zář 2021 22:12:02
Kraj: Liberecký
Obec: Děčín
Motorka: Yamaha xj 600
Rok výroby: 1992

Re: Synchronizace karburátorů, seřízení volnoběžné směsi

Příspěvek od Dejv81 »

A,nebo kde to koupit ,a kolik to stojí.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Synchronizace karburátorů, seřízení volnoběžné směsi

Příspěvek od Koudy01 »

Budíky a jiný udělátka k tomu určený, který za něco stojí, stojí cca 3000 a víc. U-trubici si zvládneš vyrobit za pár stovek. Ale pár stovek by mělo stát i to seřízení v servisu a máš to bez starostí. Já to dělal za 200. Servis by si mohl vzít tak 500? Nevím, hádám.

Pokud to máš jen kvůli svojí motorce, bude asi nejlepší a nejvýhodnější, když se zeptáš v nějakým servisu v okolí, za kolik a kdy ti to seřídí.
Michal
Příspěvky: 409
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: Synchronizace karburátorů, seřízení volnoběžné směsi

Příspěvek od Michal »

Něco mi říká, že tady bude ještě veselo :D :D :D
Dejv81
Příspěvky: 43
Registrován: ned 12. zář 2021 22:12:02
Kraj: Liberecký
Obec: Děčín
Motorka: Yamaha xj 600
Rok výroby: 1992

Re: Synchronizace karburátorů, seřízení volnoběžné směsi

Příspěvek od Dejv81 »

Tak asi se pozeptam,jen ze zkušenosti že ten servis tomu nedá to co ty nebo někdo soukromě,tam je to takové to je dobrý s tím se nebudem s..t,ale uvidíme každopádně děkuji za info jen my ještě prosím vysvětlené ten palivový kohout on,prI,res,ať to dám kamkoliv pořád my teče benzín kde uzavřít úplně??
Odpovědět