TPS - čidlo polohy škrtící klapky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

TPS - čidlo polohy škrtící klapky

Příspěvek od Koudy01 »

Povedlo se mi vlastní šikovností urazit/rozlomit TPSko a to tak, že se mi urvala část s konektorem od zbytku těla. Šlo to nějak polepit, ale při přeměření jsem zjistil, že už v jednom místě dráhy stejně ukazuje nesmysly.
Začal jsem teda hledat čidlo jiný. Hledat TPS pouze s omezením na XJčko je docela náročný a drahý řešení. Někteří totiž neví, co by za to chtěli. Je nesmysl za použitý TPS dávat 1500 Kč (nebo 2600 Kč za nový). Stejný typ TPSka je totiž na hodně jiných motorkách. Vybral jsem tedy z aktuální nabídky inzerátů podle vzhledu nejlevnější stejný a jel si pro něj.
S sebou je dobrý si vzít starý TPS pro kontrolu směru otáčení. A taky multimetr a před koupí si TPSko proměřit podle následujícího návodu:

tps_promereni.PNG

Návod na seřízení na XJ je pak zde:

tps_serizeni.PNG

Mě se povedlo téměř okamžitě sehnat úplně zdravý TPSko z GSXR-600 za 450 Kč.

Třeba tyto řádky někomu pomůžou k tomu, aby si zprovoznil např. otáčkoměr. Který s úplně vadným TPS nefunguje. Nebo ti, co mají pocit, že už dlouho nic na XJ neměnili, si můžou TPS podle návodu pro kontrolu proměřit ;)
Uživatelský avatar
KaBl58
Příspěvky: 424
Registrován: ned 13. kvě 2018 19:41:33
Kraj: Plzeňský
Obec: Česká Kubice
Motorka: XJ600 S Diversion
Rok výroby: 1997

Re: TPS - čidlo polohy škrtící klapky

Příspěvek od KaBl58 »

Koudy01 píše: stř 24. črc 2019 8:41:30 Povedlo se mi vlastní šikovností urazit/rozlomit TPSko a to tak, že se mi urvala část s konektorem od zbytku těla. Šlo to nějak polepit, ale při přeměření jsem zjistil, že už v jednom místě dráhy stejně ukazuje nesmysly.
Začal jsem teda hledat čidlo jiný. Hledat TPS pouze s omezením na XJčko je docela náročný a drahý řešení. Někteří totiž neví, co by za to chtěli. Je nesmysl za použitý TPS dávat 1500 Kč (nebo 2600 Kč za nový). Stejný typ TPSka je totiž na hodně jiných motorkách. Vybral jsem tedy z aktuální nabídky inzerátů podle vzhledu nejlevnější stejný a jel si pro něj.
S sebou je dobrý si vzít starý TPS pro kontrolu směru otáčení. A taky multimetr a před koupí si TPSko proměřit podle následujícího návodu:


tps_promereni.PNG


Návod na seřízení na XJ je pak zde:


tps_serizeni.PNG


Mě se povedlo téměř okamžitě sehnat úplně zdravý TPSko z GSXR-600 za 450 Kč.

Třeba tyto řádky někomu pomůžou k tomu, aby si zprovoznil např. otáčkoměr. Který s úplně vadným TPS nefunguje. Nebo ti, co mají pocit, že už dlouho nic na XJ neměnili, si můžou TPS podle návodu pro kontrolu proměřit ;)

Tjó. A pro mě bys neměl? Já totiž jsem ten kdo hledá na ebay. de a taky to tam mají docela drahý. Nový cca 50 Éček.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: TPS - čidlo polohy škrtící klapky

Příspěvek od Koudy01 »

Myslel jsem na tebe a měl jsem to i domluvený (celý karburátory). Ale pán to nějak neposlal....nový za 50 je dobrý. U nás je to za 100.
DuroM65
Příspěvky: 324
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: TPS - čidlo polohy škrtící klapky

Příspěvek od DuroM65 »

Nove TPS za 50Evri... cca 1250CZK

https://allegro.pl/oferta/yamaha-xj-900 ... 7634600440

DuroM

P.S.: starsie som nehladal... ale isto je len by trebalo dohodnut bo predavaju cca za 100-150Evri celu rampu, t.j. vsetky karburatory.
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
Uživatelský avatar
KaBl58
Příspěvky: 424
Registrován: ned 13. kvě 2018 19:41:33
Kraj: Plzeňský
Obec: Česká Kubice
Motorka: XJ600 S Diversion
Rok výroby: 1997

Re: TPS - čidlo polohy škrtící klapky

Příspěvek od KaBl58 »

Odpovědět