Řetězová sada

Odpovědět
Lad22
Příspěvky: 44
Registrován: pát 20. dub 2018 17:53:10
Kraj: Plzeňský
Obec: Hůrky
Motorka: XJ600 S
Rok výroby: 1992

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Lad22 »

ok, mám tu nějaký mogul v modré pixle, to by mohlo fungovat, když se to dává do ložisek v autě :)
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Mexican »

Lad22: tiez som tam retazovku kupoval. Ludia vsak hovoria, ze tam davaju dost biedne rozety a kolecka, mozno by stalo za to mrknut niekde inde. Ja mam na retazovke (co davas link) a montoval ju Koudy ako popisuje momentalne 9000km, zatial sa mi nezda ze by ju bolo treba dopinat. Mam tu obyc verziu (asi ciernu)
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Koudy01 »

Ja bych se kolecek ani rozety z tama nebal. Vzdy mi odesel retez a kolecko a rozeta jak nova. Vse kupovane tam.
Lad22
Příspěvky: 44
Registrován: pát 20. dub 2018 17:53:10
Kraj: Plzeňský
Obec: Hůrky
Motorka: XJ600 S
Rok výroby: 1992

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Lad22 »

Mexican: pokud na kolech není po 9000km nic znát, ani na řetězu, tak budu spokojený :)

Koudy: málem bych zapomněl, díky za informace :)
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Řetězová sada

Příspěvek od OTIS »

:roll: Tak to nejsi moc náročný. Já su spokojený, když poprvé dopínám řetěz tak v 20-25 tis. a s kolama sem nikdy neměl problém. Taky nakupuju už snýtovaný na motoretezy.cz. Tam je výhodné nakoupit i veškeré filtry. Akorát posledně se mně nelíbila stříbrná rozeta s kulatými otvory.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Koudy01 »

OTIS píše: stř 04. črc 2018 17:05:02 Akorát posledně se mně nelíbila stříbrná rozeta s kulatými otvory.
Jo, ta je hnusna a strasne tezka. Taky sem ju predposledne dostal. Posledni mi poslali naopak uplne designove peknou a cernou.
Lad22
Příspěvky: 44
Registrován: pát 20. dub 2018 17:53:10
Kraj: Plzeňský
Obec: Hůrky
Motorka: XJ600 S
Rok výroby: 1992

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Lad22 »

Nestihli by mi to už odeslat, abych měl teď na svátky novou řetězovku, tak jsem si tam pro ní dojel. Takhle rychle jsem ještě Plzeň-Budějovice nedal :) Doletěl jsem tam pár minut před zavíračkou. Domluvil jsem se s nimi dopředu a už tam na mě čekala řetězovka se snýtovaným řetězem.
Lad22
Příspěvky: 44
Registrován: pát 20. dub 2018 17:53:10
Kraj: Plzeňský
Obec: Hůrky
Motorka: XJ600 S
Rok výroby: 1992

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Lad22 »

měním tu řetězovku, kolo mám dole, tlumič odpojený od kyvky, ale osu kyvky nemůžu povolit :( Není tam opačný závit, nebo nějaká jiná finta?

porovnáním ozubených kol jsem zjistil, že nové i staré jsou tvarově stejné. Na starých není znát žádné opotřebení. Jen řetěz se vytahal. Navíc stará rozeta je mohutnější, má menší výřezy. Ale stejně to raději vyměním.

edit: povoleno, přeložený starý řetěz je asi tak o článek delší, než ten nový. Čekal jsem větší rozdíl.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Koudy01 »

S novym retezem sou sponovaky tak v pulce. Taky sem si myslel, ze dam nove retez a sponovaky budou na zacatku a ono ne :-) asi rezerva pro pripadnej kratsi retez
Lad22
Příspěvky: 44
Registrován: pát 20. dub 2018 17:53:10
Kraj: Plzeňský
Obec: Hůrky
Motorka: XJ600 S
Rok výroby: 1992

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Lad22 »

Tak to by mělo být ok, od konce motorky jsou za podložkou vidět tři čárky a kousek. Nový řetěz je napatlaný nějakou bílou vazelínou - je lepší řetěz umýt a nastříkat sprejem, nebo to poslouží jako první dávka maziva?

Jinak z celé operace mě nejvíc asi dalo zabrat nasazování kyvky zpátky, to jsem se i zapotil :) Ale jsem rád, že jsem jí sundal, protože bylo znát, že mazivo už je tam hodně dlouho. To samé v uchycení zadního tlumiče. Tam už spíš žádné nebylo. Jen mi chybí krycí klobouček na levé straně uchycení kyvky, ale to není problém, vytisknu si na 3D tiskárně nový. Pokud by někomu také chyběl, není problém jich natisknout víc, když už to budu modelovat :)

Vyměnil jsem i vzduchový filtr a docela mě překvapil zvuk po nastartování. Takový dunivější. Asi tam ten starý vozil předchozí majitel dost dlouho. Doufám, že se tím nezmění podtlak v sání a nemohou se rozštělovat karburátory. Nerad bych je znovu ladil, když jsem to dělal nedavno :)
Odpovědět