Příruba olejového filtru

Odpovědět
Mazlik
Příspěvky: 68
Registrován: úte 21. lis 2017 15:08:54
Kraj: Středočeský
Obec: Hřebeč
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1993

Příruba olejového filtru

Příspěvek od Mazlik »

Ahoj,
včera při výměně oleje jsem zjistil že mi uniká olej mezi přírubou olejového filtru a blokem motoru.
Dá se s tím něco dělat?
Je tam nějaké těsnění, případně stačí utáhnout jen ten šroub co na něm drží olejový filtr?
Ještě jsem nekoukal do Haynese tak se radši ptám, zda jste se s tím někdo nesetkal.
Díky
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Příruba olejového filtru

Příspěvek od Koudy01 »

Pod prirubou je o-krouzek. Ale treba se ti to jen povolilo, kdyz si menil filtr. Ma to byt dotazeny celkem hodne. Tusim 50 Nm. Asi prave kvuli tomu, aby se to pri vymene filtru nepovolilo.
Mazlik
Příspěvky: 68
Registrován: úte 21. lis 2017 15:08:54
Kraj: Středočeský
Obec: Hřebeč
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1993

Re: Příruba olejového filtru

Příspěvek od Mazlik »

Díky za info až na podzim budu měnit olej, tak to zkontroluju a případně dotáhnu.
Dá se někde sehnat případně ten O-kroužek? kdyby byl v háji? Na WEMOTO jsem ho nenašel...
Únik není příliš velký, takže budu kontrolovat hladinu oleje a dolévat, protože se mi to nechce teď všechno znovu rozebírat a vypouštět olej.
Co jsem tak koukal tak mi přibližně na 1000km zmizí tak 1,5 dcl oleje. Což je v rámci možností v pohodě akorát to není příliš ekologické :D
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Příruba olejového filtru

Příspěvek od Mexican »

ak ti chyba cislo 2, tak to kupis pokojne aj v yamaha obchode alebo cez parts depot. Mne osobne WEMOTO nie je moc sympaticke. Cenovo to bude okolo 150-200 kc. Pripadne ak vies presny rozmer, tak aj v nejakom specializovanom obchode s tesneniami. Ale vzhladom k faktu, ze ti to zerie tolko oleja, tak sa ti ta investicia vrati a nemazes si zbytocne spodok moto olejom :-D keby to slo na retaz, tak asi dobre :lol:

PS: cislo originalneho dielu (c2) tesnenie - 932108772300
Přílohy
Capture.JPG
Mazlik
Příspěvky: 68
Registrován: úte 21. lis 2017 15:08:54
Kraj: Středočeský
Obec: Hřebeč
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1993

Re: Příruba olejového filtru

Příspěvek od Mazlik »

Díky za info. Seženu si ho a pro jistotu ho vyměním.
Abych měl klid :)
Uživatelský avatar
pozorjedu
Příspěvky: 16
Registrován: sob 10. srp 2019 12:10:17
Kraj: Středočeský
Obec: Kolín
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1997

Re: Příruba olejového filtru

Příspěvek od pozorjedu »

Ahoj, prosím nezkoušel někdo provést výměnu těsnění olejové vany bez demontáže výfuků? Dá se to zvládnout?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Příruba olejového filtru

Příspěvek od Koudy01 »

Cau, ja vanu menil, ale uz si vubec nepamatuju, jestli sem sundaval svody. I kdyby jo, nestoji to za rec. Je to hned. Za ten lepsi pristup to stoji. Pokud tam bude stary tesneni naskvareny, budes u toho nadavat i s dobrym pristupem. Natoz pak jeste se svodama.
Odpovědět