Spojka

Mazlik
Příspěvky: 68
Registrován: úte 21. lis 2017 15:08:54
Kraj: Středočeský
Obec: Hřebeč
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1993

Spojka

Příspěvek od Mazlik »

Ahoj,
Mám takový dotaz co se týká výměny spojky.
Než jsem zazimoval začala mi prokluzovat 5tka, když jsem se vracel domů.
Posléze jsem zjistil že to je trošku rozsáhlejší.
Konkrétně mi klouže 3,4,5 v různém rozsahu otáček.
Víc jsem to netrápil a objednal pružiny a lamely od Tourmaxu a teď je budu měnit.
Mám vyměnit i spojkové plechy nebo to není třeba?
Od té doby co jsem objevil proklouznutí mám najeto jen 4km.
Díky moc :)
PS. Těším se až se uvidíme na srazu :)
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Spojka

Příspěvek od kozoroh1 »

Dle mě by stačilo vyměnit jen pružiny. Při předpokladu, že máš lanko správně seřízené. Ale když už tu to vlákno je. Tak mi zůstalo těsnéní na víko spojky. Jestli ho někdo chcete, tak pošlu za poštovný, nebo předám na srazu. Dobrovolník mi může na srazu koupit jedno pivo. :D Kořalku ne, protože po tvrdym hrozně řádím. :lol:
Přílohy
1.jpg
2.jpg
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Mexican »

tiez som mal podobny problem. Riesilo sa to vymenou pruzin a nasledne aj tesnenia (co tu daval kozoroh).
opravoval mi to Koudy, odvtedy 15 000km a ziadne preklzovanie sa nekona. Kym som to nechal opravit tak som s tym najazdil asi 1000km
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Spojka

Příspěvek od Koudy01 »

Jak pisou. Na 99% budou stacit pruziny.
Ja menil kdysi vsechno (pruziny, lamely i plechy), bo sem predem nakoupil a az pak rozdelal. Ale spatny byly jen pruziny. Lamely i plechy mely po zmereni hodnoty novych dilu.
Jarin2
Příspěvky: 83
Registrován: sob 18. lis 2017 7:30:07
Kraj: Královehradecký
Obec: Javornice
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 2002

Re: Spojka

Příspěvek od Jarin2 »

Ahoj to těsnění si vemu a stačí mi to na sraz a stou kořalku to můžem zkusit.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Spojka

Příspěvek od kozoroh1 »

Jarin2 píše: ned 24. bře 2019 9:54:49 Ahoj to těsnění si vemu a stačí mi to na sraz a stou kořalku to můžem zkusit.
Je tvoje. Přivezu ti ho na sraz. Jo a radši se před srazem připomeň. To víš už mi není dvacet. :lol: :lol: Nebo se stav až budeš na projížďce. Koukám, že bydlíš nedaleko Uhřínova, tam jsem jezdil před skoro pětatřiceti lety za holkou. Na Mustangovi, XJ by to mělo dát hraveji. Ty vole já už jsem starej. :? No a co ona to už bude stará bába. :roll: :lol: Dnes už bych za ní nejel. :D :D :D
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Mazlik
Příspěvky: 68
Registrován: úte 21. lis 2017 15:08:54
Kraj: Středočeský
Obec: Hřebeč
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1993

Re: Spojka

Příspěvek od Mazlik »

Díky za radu, spojka je seštelovaná správně, to byla první věc co jsem zkoušel, bohužel to nepomohlo...
Mám objednané lamely, pružiny a plechy jsem nebral. Těsnění mám pro jistotu 2x ;)
Budu měnit tento víkend, pokud vše půjde dobře, tak pak hodím foto jak vypadali lamely ;)
Když už to budu mít venku, zkoušel jste někdo výměnu čepu u ozubeného kola co pohání olejové čerpadlo?
Aby to přestalo tak mlátit? viz tema na XJrider odkaz
Jarin2
Příspěvky: 83
Registrován: sob 18. lis 2017 7:30:07
Kraj: Královehradecký
Obec: Javornice
Motorka: XJ600S
Rok výroby: 2002

Re: Spojka

Příspěvek od Jarin2 »

Kozoroh1...jo máš pravdu Uhřínov mám přez kopec. Tak až bude trochu počasí můžu dojet na pokec a těsnění si vyzvednout jen mi pošli do zprávy kontakt :D :D
DuroM65
Příspěvky: 324
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: Spojka

Příspěvek od DuroM65 »

Chlapi dotaz....

Ako postupne a potupne ubuda material na lamelach, treba menit polohu tej packy na tisic hrane co otaca kolieskom spojky pri vypinani (co je na neho pripojene lanko)???

Alebo ked uz to je vcelku hore to znamena ze musi dojst k POTUPNEJ vymene lamiel???

Vdaka DuroM
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Spojka

Příspěvek od Koudy01 »

Polohu packy dole sem nikdy nepotreboval menit. Myslim, ze tim nic nepokazis. Pokud ju tam teda nedas pootocenou uplne spatne. Ale mozna ani neziskas.
Odpovědět